Sergio Perez powraca do rywalizacji na Grand Prix Hiszpanii

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Zespół BWT Racing Point potwierdził, że Sergio Perez powróci do rywalizacji w Formule 1, po przymusowej kwarantannie wywołanej pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa w organizmie.

Tuż przed Grand Prix Wielkiej Brytanii zespół Racing Point poinformował, że Sergio Perez nie weźmie udziału w pierwszej rundzie na torze Silverstone, czego powodem jest pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 w organizmie Meksykanina. Kierowca został bardzo szybko odizolowany i poddany kwarantannie.

Zespół zdecydował się na zatrudnienie Nico Hulkenberg, który w niecałe 24-godziny dotarł do Wielkiej Brytanii, wziął udział w przygotowaniach, a także został poddany badaniu, aby móc uczestniczyć w Grand Prix i zastąpić Pereza.

Wszystko wskazywało na to, że Meksykanin powróci do walki w Grand Prix 70-lecia Formuły 1, na co otrzymał pozwolenie, jednak kolejny pozytywny wynik testu ponownie wykluczył jego udział w rywalizacji.

W czwartek, tuż przed Grand Prix Hiszpanii na pętli Barcelona-Catalunya, zespół Racing Point potwierdził, że Sergio Perez powróci na tor, po negatywnym wyniku testu i dopuszczeniu przez FIA.

Nico Hulkenberg pozostanie w gotowości w zespole z Silverstone na nadchodzące zawody.

Image: © BWT Racing Point F1 Team