Sergio Perez: Prezentujemy obiecujące tempo

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Sergio Perez powrócił za kierownicę bolidu ekipy Racing Point podczas Grand Prix Hiszpanii. Kierowca przez dwa tygodnie przebywał na kwarantannie, po tym, jak wyniki testu potwierdziły u niego zakażenie COVID-19.

Po piątkowych treningach Perez przyznał, że jest w dobrej formie i cieszy się z powrotu za kierownicę. W pozytywnym tonie odniósł się także do osiągów samochodu, dlatego w Hiszpanii liczy na kolejny dobry rezultat.

"Wspaniałe jest wrócić do samochodu, tak bardzo tęskniłem za Formułą 1" - przyznał Sergio Perez.

"Myślałem, że to trochę potrwa, zanim ponownie będę mógł wrócić do prędkości po opuszczeniu dwóch weekendów wyścigowych, ale cieszę się, że udało mi się to tak szybko."

"To był trudny dzień, z wysokimi temperaturami, ale najważniejsze jest to, że prezentujemy obiecujące tempo, więc nie mogę się doczekać kwalifikacji."

"Zakończyliśmy w piątek nasz program i jestem zadowolony z tego, co osiągnęliśmy, dzięki czemu możemy dążyć do dobrego wyniku w kwalifikacjach i niedzielnych punktów."

Z kolei w drugim samochodzie zespołu nadal istniej kilka obszarów, które wymagają poprawy. Lance Stroll zaznaczył po piątkowych treningach, że istotną kwestią podczas tego weekendu będzie właściwe zarządzanie oponami.

"Nie był to łatwy piątek, ale wiemy, że są obszary, do których możemy wprowadzić ulepszenia z dnia na dzień, dlatego jestem przekonany, że wykonamy krok naprzód" - powiedział Lance Stroll.

"Dobry wynik w wyścigu będzie zależał od zarządzania oponami, ponieważ temperatura toru jest tu bardzo wysoka. Teraz, gdy doświadczyliśmy tego rodzaju warunków, wiemy że przygotujemy nasz samochód jak najlepiej na sobotę i niedzielę."

"Cieszę się, że Checo powrócił do samochodu. Jestem pewien, że w niedzielę będziemy walczyć o punkty" - dodał Kanadyjczyk.

Image: © BWT Racing Point F1 Team