Sergio Perez przedłuża kontrakt z ekipą Red Bull Racing

Sergio Perez - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Stajnia z Milton Keynes oficjalnie poinformowała, że Meksykanin będzie reprezentować jej barwy do końca sezonu 2022.

Perez zastąpił słabo spisującego się Alexandra Albona i dołączył do Red Bulla podpisując roczny kontrakt na starty w roku 2021. Przedłużenie umowy z Checo świadczy o tym, że celem zespołu jest zapewnienie maksymalnej stabilności u progu wejścia w okres rewolucji technicznej.

Już od początku swoich startów u boku Maxa Verstappena, Sergio Perez pokazał się z bardzo dobrej strony, odgrywając kluczową rolę w walce o mistrzostwo świata konstruktorów.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować współpracę z tak niesamowitym zespołem jak Red Bull u progu nowej ery Formuły 1" - powiedział 31-latek

„W przyszłym roku wszyscy będą zaczynać praktycznie od zera więc moim jedynym zadaniem jest dotarcie na sam szczyt.  Zawsze kiedy dołączasz do nowej ekipy potrzeba czasu na opanowanie nowych rzecz, ale w tym sezonie wszystko poszło bardzo dobrze i naprawdę cieszę się, że mogę być częścią tej wielkiej rodziny. "

„Bardzo ciężko pracowaliśmy na nasze wyniki, więc tym bardziej wspaniale jest widzieć, że zespół daje mi kredyt zaufania na przyszłość. Wspólnie mamy bardzo wiele do osiągnięcia i wciąż stoi przed nami wielkie tegoroczne wyzwanie. Liczę, że uda nam się dobrze zakończyć ten rok i utrzymać rozpęd w kolejnym sezonie."

„Chciałbym podziękować wszystkim kibicom na całym świecie, a szczególnie tym w Meksyku. Zarówno oni, jak i moi sponsorzy byli bardzo entuzjastycznie nastawieni kiedy dołączałem do Red Bulla, więc mam nadzieję, że będę mógł im to wynagrodzić wejściem na sam szczyt i zdobyciem tytułu." 

„Checo to bardzo szanowany członek zespołu, a jego umiejętności i doświadczenie są bezcenne w walce o mistrzostwo świata konstruktorów" - dodał Christian Horner.

„Jego integracja z zespołem przebiegła bezproblemowo i wszyscy byliśmy pod wrażeniem jego występów w pierwszej połowie sezonu. Udowodnił tym samym, do czego zdolny jest za kierownicą naszego samochodu."

„W przyszłym roku wkraczamy w nową rzeczywistość z całkowicie nowymi przepisami i samochodami. Mając na swoim koncie ponad dekadę doświadczenia i dwieście wyścigów, Checo odegra kluczową rolę w odnalezieniu się w tej nowej sytuacji i optymalizacji konstrukcji RB18."

„Obecnie nasza uwaga skupia się na jak najlepszym zamknięciu sezonu 2021, ale jednocześnie nie możemy się doczekać tego, aż Checo razem z zespołem zakończy swój pierwszy, bardzo udany sezon."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool