Sergio Perez ukarany za kolizję z Kimim Raikkonenem podczas drugiego treningu na Mugello

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Sergio Perez z zespołu BWT Racing Point o jedno miejsce zostanie cofnięty na starcie do Grand Prix Toskanii, za kolizję z Kimim Raikkonenem, do której doszło na torze Mugello.

Meksykanin podczas drugiej sesji treningowej zderzył się z Kimim Raikkonenem, kiedy opuszczał aleję serwisową, co wywołało utratę panowania Fina nad autem, natomiast w bolidzie Pereza doszło do uszkodzeń przedniego skrzydła.

Sędziowie wyścigowi po przeanalizowaniu wszystkich danych ustalili, że kierowca Racing Point został ostrzeżony przez swój zespół o zbliżającym się Raikkonenie oraz Albonie z Red Bulla, a na torze powiewały niebieskie flagi.

Dodano także, że Meksykanin widział zbliżającego się z dużą prędkością Raikkonena, choć swoje zachowanie argumentował brakiem innej możliwości podejścia do zakrętu numer jeden, dodając także, że z powodu długiego wyjazdu z boksów osiągnął dużą prędkość, zanim Fin zdołał go wyprzedzić.

W konsekwencji sędziowie uznali winę Sergio Pereza, który został ukarany cofnięciem o jedną lokatę na starcie do Grand Prix Toskanii na torze Mugello.

Image: © BWT Racing Point F1 Team