Sergio Perez z pozytywnym wynikiem na COVID-19

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Sergio Perez z zespołu BWT Racing Point F1 uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa w organizmie i nie weźmie udziału w zbliżającym się Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Podczas czwartkowych przygotowań do Grand Prix Wielkiej Brytanii kierowca ekipy Racing Point nie był obecny na spotkaniach z prasą, ponieważ uzyskał niejednoznaczny wynik na obecność koronawirusa w organizmie.

Kierowca został odizolowany razem z kilkoma członkami zespołu Racing Point i poddany ponownemu testowi.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa poinformowała jednak, że ostateczny wynik okazał się pozytywny, co wykluczyło Pereza z dalszego udziału w czwartej rundzie tegorocznej kampanii.

"Po dzisiejszym ogłoszeniu, że Sergio Perez z zespołu BWT Racing Point uzyskał niejednoznaczny wynik testu na COVID-19 na torze Silverstone przed Grand Prix Wielkiej Brytanii, FIA i Formuła 1 mogą teraz potwierdzić, że wynik jego ponownego testu jest pozytywny" - czytamy w komunikacie FIA.

"Perez został poddany kwarantannie zgodnie z instrukcjami odpowiednich organów zdrowia publicznego i będzie nadal postępował zgodnie z procedurą nakazaną przez te organy."

"Z pomocą lokalnego organizatora Grand Prix Wielkiej Brytanii, lokalnych władz zdrowotnych i delegata FIA, podjęto pełną inicjatywę obserwacji, a wszystkie bliskie kontakty zostały poddane kwarantannie."

"Procedury określone przez FIA i Formułę 1 zapewniły szybkie powstrzymanie incydentu, który nie będzie miał szerszego wpływu na wydarzenie w ten weekend" - dodano.

Brak obecności kierowcy podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii potwierdził także zespół Racing Point, jednak nie zdradził, kto zastąpi Meksykanina w bolidzie RP20.

"Po ogłoszeniu, że Sergio uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COFID-19 na torze Silverstone przed Grand Prix Wielkiej Brytanii, zespół z przykrością ogłasza, że nie będzie mógł uczestniczyć w wyścigu w ten weekend" - poinformował zespół.

"Sergio czuje się dobrze od strony fizycznej i jest w dobrym nastroju, ale nadal będzie przebywał w izolacji zgodnie z wytycznymi odpowiednich organów zdrowia publicznego, a bezpieczeństwo jest najważniejszy, priorytetem dla zespołu i sportu."

"Naszym zamiarem jest ściganie się dwoma samochodami w nadzielę. W odpowiednim czasie poinformujemy o kolejnych krokach."

Image: © BWT Racing Point F1 Team