Sergio Perez zakończył kwarantannę. Meksykanin czeka na wynik testu

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Public Health England potwierdziło, że okres kwarantanny Sergio Pereza został zakończony. Meksykanin czeka teraz na wynik testu na obecność koronawirusa.

Sergio Perez, u którego w zeszły czwartek stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, musiał poddać się izolacji. Wielka Brytania zmieniała jednak przepisy w nocy po pierwszym, niejednoznacznym wyniku 30-latka i od tego momentu każda zakażona osoba musiała przejść nie 7-dniową, ale 10-dniową kwarantannę. Nie było więc pewne, jak zostanie zinterpretowany przypadek meksykańskiego kierowcy. Public Health England wydało jednak w czwartek komunikat, że kierowca Racing Point zakończył po siódmym dniu swoją izolację.

Zgodnie z przepisami Sergio Perez został poddany ponownemu testowi na obecność koronawirusa. Jego wynik mamy poznać w czwartek wieczorem bądź w piątek rano. Jeśli będzie negatywny, najprawdopodobniej to on zasiądzie za kierownicą RP20 podczas GP 70-lecia Formuły 1, które odbędzie się w ten weekend. W przypadku pozytywnego wyniku zespół Racing Point ponownie zastąpi go Nico Hulkenbergiem. Niemiec w zeszłym tygodniu zajął miejsce Meksykanina, lecz nie wystąpił w wyścigu o GP Wielkiej Brytanii ze względu na awarię samochodu.

Zespól Racing Point ma wydać komunikat w momencie, w którym otrzyma wynik testu Sergio Pereza. Nastąpi więc to w najbliższy kilku bądź kilkunastu godzinach. W środę informowaliśmy już, że Meksykanin przechodził chorobę COVID-19 bezobjawowo, więc jego dyspozycja zdrowotna powinna być bardzo dobra.

Image: © BWT Racing Point F1 Team