Sergio Perez: Zdecydowanie będziemy w walce o podium

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Sergio Perez, który zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach na torze Monza, wierzy w możliwość walki o podium. Zespół Racing Point miał bowiem poczynić wiele pod kątem tempa wyścigowego.

Sergio Perez walczył z Carlosem Sainzem o trzecią pozycję startową do wyścigu o GP Włoch, ponieważ to było maksimum przy takiej dominacji Mercedesa. Meksykanin ostatecznie ten pojedynek przegrał o 25 tysięcznych sekundy, jednak i tak rywalizację na torze Monza rozpocznie z czwartego pola.

„To dla nas dobry początek, więc miejmy nadzieję, że możemy mieć jutro mocny start” – powiedział Sergio Perez. „Wszystko, co zrobiliśmy, to bardzo skupiliśmy się na wyścigu, więc jutro na pewno będziemy walczyć o podium”.

Zespół Racing Point, który korzysta z jednostek napędowych Mercedesa i ma zbliżoną konstrukcję do ubiegłorocznego W10, obawiał się, że zakaz korzystania z kwalifikacyjnego trybu pracy silnika może ich spowolnić. Tak się jednak nie stało i Sergio Perez mógł wyrównać swoje najlepsze osiągnięcie z kwalifikacji.

Choć Meksykanin był zszokowany tak dobrym sobotnim wynikiem, to wierzy w dobry rezultat w wyścigu, ponieważ zespół poświęcił sporo czasu na znalezieniu odpowiednich ustawień pod kątem niedzielnej rywalizacji. W poprzednich rundach było to bowiem bolączką ekipy Racing Point, która zmagała się ze swoim pakietem aerodynamicznym.

„Jesteśmy zaskoczeni. Nie spodziewaliśmy się takiego występu w kwalifikacjach. Skupiliśmy się bardzo na wyścigu, więc powinniśmy mieć mocne tempo przez całą rywalizację” – kontynuował Sergio Perez.

„Nie byliśmy tak silni przez cały weekend. Myślę, że zespół wykonał fantastyczną robotę. Wykonali fantastyczne kwalifikacje, robiliśmy krok naprzód z każdą kolejną sesją. Być tutaj w tak dobrej pozycji oznacza, że zdecydowanie możemy być w walce o podium”.

Sergio Perez ośmiokrotnie stawał na podium wyścigu Formuły 1, jednak ostatni raz dokonał tego podczas GP Azerbejdżanu w 2018 roku. Co ciekawe, jedna z jego wizyt w czołowej trójce miała też miejsce właśnie na torze Monza – w 2012 roku zajął drugie miejsce. Wówczas startował w barwach zespołu Sauber.

Image: © BWT Racing Point F1 Team