Sergio Perez: Zdecydowanie zmniejszyliśmy dystans do czołówki

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Zaskakująca, choć może nie do końca, była trzecia pozycja Sergio Pereza podczas drugiej sesji treningowej przed GP Austrii. Meksykański kierowca okazał się najszybszym zawodnikiem, zaraz za duetem Mercedesa.

Zespół Racing Point skupia jednak wokół siebie sporo kontrowersji, ponieważ już podczas zimowych testów ich samochód został okrzyknięty kopią bolidu Mercedes z 2019 roku. Rywale obawiają się, że Racing Point może zyskać na tym sporą przewagę, a według piątkowych treningów forma ekipy z siedzibą w Silverstone wydaje się prezentować naprawdę dobrze.

"Różnice na tym torze zawsze były niewielkie ze względu na krótki dystans toru" - tłumaczył Sergio Perez. "Dlatego tak ważne jest, aby nie popełniać błędów i utrzymywać osiągi na właściwym poziomie. Dopiero w sobotę okaże się, gdzie tak naprawdę jesteśmy."

"Jednak nie ma co się ekscytować - jesteśmy dobre pół sekundy za czołówką i to na torze, który jest krótki. Pomiędzy Ferrari, Renault, McLarenem, nami i również Red Bullem różnice nie były wielkie."

"Nie zamierzamy odpuszczać, ale śmiało możemy powiedzieć - zdecydowanie zmniejszyliśmy dystans do czołowych zespołów. Ten samochód jest niesamowity."

"W fabryce zespół wykonał niesamowitą pracę i dysponujemy naprawdę dobrze działającym samochodem. Wciąż mamy wiele do zrobienia, ale jesteśmy w dobrej formie. Różnice są naprawdę niewielkie, dlatego ważne będzie, aby dobrze wypaść w kwalifikacjach."

Pozytywnie o samochodzie Racing Point wypowiedział się również drugi kierowca zespołu, Lance Stroll: "Wyglądamy na konkurencyjnych i po tylu miesiącach przerwy dobrze jest wrócić do gry. To zdecydowanie jeden z lepszych piątków jakie pamiętam, więc to dobry znak. Wygląda na to, że mamy tempo, ale zobaczymy co przyniesie jutro."

Image: © BWT Racing Point F1 Team