Seria DTM rozpoczyna wirtualną rywalizację

Seria DTM rozpoczyna wirtualną rywalizację

Seria DTM ogłosiła powstanie zawodów wirtualnych - DTM esports Classic Challenge. W turnieju tym zapowiedziano pięć rund, a udział w nim wezmą byli, jak i obecni kierowcy serii, wyścigowi influencerzy oraz najlepsi simracerzy. Pierwsza runda już 3 maja.

Z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na całym świecie nie odbywają się żadne zawody sportowe. Poszczególne serie ze świata sportów motorowych postanowiły jednak przenieść swoją rywalizację do świata wirtualnego. Po m.in. Formule 1, NASCAR, IndyCar i MotoGP na taki ruch zdecydowali się również organizatorzy DTM.

Począwszy od 3 maja przez pięć kolejnych weekendów odbywać się będą wyścigi, w których udział wezmą byli, jak i obecni kierowcy rywalizujący w serii, wyścigowi influencerzy (łącznie 15 zawodników) oraz 5 simracerów, którzy zostaną losowo wybrani ze 100 zakwalifikowanych do danej rundy. Wyjątkowością tej serii będzie fakt, że w każdym z wyścigów wykorzystane będą inne auta:

  • Runda 1. (3 maja) – samochody DTM z sezonu 1992
  • Runda 2. (10 maja) – samochody DTM z sezonu 2013
  • Runda 3. (17 maja) – samochody DTM z sezonu 2014
  • Runda 4. (24 maja) – samochody DTM z sezonu 2016
  • Runda 5. (31 maja) – jeszcze nie potwierdzono

„W związku z zamkniętymi na całym świecie torami z powodu koronawirusa zauważyliśmy ogromny wzrost w wyścigach online. Teraz, kiedy najlepsi kierowcy na świecie chętnie rywalizują w wyścigach, a komputery klasy high-end i połączenie kierownicy z pedałami zmniejsza przepaść pomiędzy rzeczywistością a światem wirtualnym, e-sporty stają się coraz bardziej powszechnym elementem życia sportów motorowych” – przyznał Marcel Mohaupt, dyrektor zarządzający ITR.

„DTM esports Classic Challenge jest otwarte dla każdego, kto posiada umiejętności i chęci, żeby samemu zmierzyć się z kilkoma najlepszymi kierowcami DTM. Kto wie, może znajdziemy dzięki tym zawodom nową gwiazdę simracingu? W tej chwili naszym priorytetem jest wypełnienie luki dla kibiców, którzy chcą zobaczyć klasyczne i nowoczesne maszyny, w których ścigać się będą największe osobistości tego sportu”.

DTM esports Classic Challenge odbywać się będzie we współpracy z RaceRoom. Jest to zaawansowany symulator samochodowy, który można pobrać z popularnej platformy Steam. Udział może wziąć więc każdy, kto będzie miał tylko na to ochotę.

Przed każdą rundą rozpoczną się kwalifikacje (do pierwszego wyścigu startują już 27 kwietnia). Wszyscy będą starali się uzyskać wówczas jak najlepszy czas okrążenia, a ze 100 najszybszych graczy wybrana zostanie losowo piątka, która weźmie udział w niedzielnym wyścigu.

„Uwielbiamy DTM i od wielu lat w pełni wspieramy serię na naszej platformie, więc to fantastyczne uczucie być zaangażowanym w pierwsze zawody e-sportowe DTM” – powiedział Klaus Wohlfarth, właściciel i założyciel RaceRoom. „RaceRoom odtworzył wiele z najwspanialszych samochodów DTM, jak i torów, w tym wiernie odwzorowując wielki sezon 1992 – kiedy to w serii rywalizowali Klaus Ludwig, Hans-Joachim Stuchk i Keke Rosberg – aż po nowoczesną wersję sportu z 2016 roku”.

„Na pewno będzie to świetna zabawa i, podobnie jak w przypadku prawdziwych zawodów, możemy spodziewać się wielu emocjonujących wyścigów koło w koło”.

Wszystkie wyścigi będą transmitowane na kanałach społecznościowych serii DTM oraz RaceRoom. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 14 czasu środkowoeuropejskiego letniego. Więcej szczegółów, w tym nazwiska poszczególnych kierowców, poznamy w późniejszym czasie.

Image: © DTM / RaceRoom