Sette Camara kierowcą Dragon Penske w nowym sezonie Formuły E

Sergio Sette Camara - Dragon Penske Autosport / © Formula E

Sergio Sette Camara będzie reprezentował barwy zespołu Dragon Penske Autosport w siódmym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E.

22-letni Brazylijczyk zadebiutował w elektrycznej serii podczas berlińskiego finału sezonu szóstego. Na ulicznym torze Tempelhof reprezentował barwy zespołu GEOX Dragon, poprzednika swojego nowego pracodawcy, w którym zastąpił Brendona Hartley’a.

W stolicy Niemiec Sette Camara prezentował ciekawe tempo, meldując się na dziewiątym polu startowym w ostatnich dwóch wyścigach poprzedniej kampanii. Gorzej było już w wyścigach, w których były kierowca Formuły 2 ani razu nie zajął miejsca w pierwszej dziesiątce. Jednakże doświadczenie zdobyte w sześciu berlińskich rundach postara się wykorzystać w nowym sezonie elektrycznej serii.

"Wiele się nauczyłem o optymalizacji samochodu Formuły E i pracy w formacie wyścigowym, ponieważ bardzo różni się on od innych maszyn, na których się ścigałem" - powiedział Sergio Sette Camara. "Spędziłem dużo czasu, pracując z zespołem inżynierów, ucząc się, jak wykorzystać naszą energię w najbardziej efektywny sposób, aby osiągnąć najlepsze wyniki w weekend."

Sette Camara dołącza do zespołu, który notuje stały zjazd w dół w klasyfikacji ekip Formuły E. Dość powiedzieć, że Dragon zakończył pierwszy sezon serii na drugiej pozycji, a ostatni na dopiero jedenastej. Pomimo tego Brazylijczyk liczy na rozwój i zdobywanie punktów w nowym sezonie FE.

"Moim celem jest osiągnięcie jak najlepszych wyników po każdym wyścigu, stopniowa nauka nowej serii i cieszenie się czasem spędzanym z załogą Dragon Penske Autosport. Liczę na rozwój wraz z zespołem i kontynuowanie pozytywnego tempa, które rozpoczęliśmy razem w Berlinie, aby konsekwentnie walczyć o punkty w tym sezonie."

Pod wrażeniem umiejętności Sette Camary był właściciel i szef zespołu Dragon Penske Autosport, Jay Penske.

"Sergio dał każdemu przedsmak tego, co nadejdzie, w jego pierwszych sześciu wyścigach z ekipą w Berlinie. Byłem zadowolony z jego tempa i tempa, w jakim dostosowywał się do warunków wyścigów elektrycznych."

"Dzięki pakietowi Penske EV-5 i postępom, które robimy we wszystkich dziedzinach, spodziewam się, że przekształci potencjał, który pokazał w Berlinie, w konsekwentne zdobywanie punktów w swoim pierwszym pełnym sezonie w naszym zespole" – przewiduje właściciel Dragon Penske, jednocześnie licząc, że do Sette Camary dołączy Nico Mueller, dla którego byłby to drugi sezon w amerykańskiej ekipie.

W sezonie 2019 Sette Camara zajął czwarte miejsce w mistrzostwach Formuły 2. Obecnie pełni rolę kierowcy rezerwowego zespołu Red Bull Racing i AlphaTauri.

Image: © Formula E