SF21 pozbawiony dużych słabości według Charlesa Leclerca

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc, natchniony udanym startem obecnego sezonu wyścigowego, uważa, że obecny bolid Ferrari nie posiada „dużych słabości”.

W przeciwieństwie do 2020 roku włoski skład dumnie walczy o trzecie miejsce z McLarenem, co udowodnił podczas pierwszych czterech rund tegorocznej kampanii, a to poskutkowało dorobkiem sześćdziesięciu punktów w klasyfikacji konstruktorów.

W Grand Prix Hiszpanii Charles Leclerc popisał się dobrą szybkością i kwalifikacje zakończył na czwartej lokacie, co przekuł w miejsce tuż za podium, wyprzedzając Sergio Pereza oraz obu kierowców McLarena.

Monakijczyk uważa, że szereg obiecujących starć na torze w ostatnich rundach pokazuje, że Ferrari z powodzeniem wyeliminowało swoje zeszłoroczne słabości, dzięki poprawkom w SF21.

„Czuję, że w tym roku [bolid] jest o wiele bardziej zbalansowany, dzięki czemu jesteśmy silniejsi w kwalifikacjach i wyścigu, więc jest dobrze” - przyznał kierowca włoskiej stajni.

„Na Imoli również byliśmy bardzo mocni. W Bahrajnie sam nie wykonałem dobrej roboty i nie utrzymałem opon w dobrym stanie, jak tylko mogłem. Natomiast w Portimao wykonałem już dobrą pracę.”

Ferrari w Grand Prix Monako wystartuje ze stratą pięciu punktów do Brytyjskiej stajni. Wskazuje to na ogromny zwrot formy w porównaniu z 2020 rokiem, kiedy to Ferrari osiągnęło najgorszy wynik od 40 lat.

„Ostatni rok był zdecydowanie trudny, w którym musieliśmy zaakceptować to, na jakim miejscu się znajdujemy” - dodał Leclerc. „Jednak uważam, że zespół wykonał świetną robotę, szybko akceptując, że musimy odpuścić sezon i pracować w najlepszy możliwy sposób [nad kolejną kampanią].”

„Wydaje mi się, że od tamtego momentu oraz w tym roku możemy zobaczyć, że zespół spisał się dobrze, stawiając kroki we właściwym kierunku. To pokazuje, że cała praca, którą ludzie wykonali w Maranello i wszystko, co zrobili na torze, przynosi efekty.”

„Przed nami jeszcze długa droga, jeśli chcemy wkrótce walczyć o pierwsze pozycje, ale myślę, że sposób, w jaki pracujemy, jest właściwy.”

„Po prostu wykonujemy dobrą robotę jako zespół i musimy działać tak dalej” - dodał kierowca Ferrari.

Image: © Scuderia Ferrari