Shwartzman weźmie udział w posezonowych testach dla młodych kierowców z zespołem Haas

Robert Shwartzman / © Scuderia Ferrari

Protegowany Ferrari, Robert Shwartzman, pojedzie w testach dla młodych kierowców, które odbędą się na torze Yas Marina w Abu Zabi tuż po zakończeniu sezonu Formuły 1. Dwudziestolatek zasiądzie za sterami bolidu zespołu Haas.

Shwartzman jest członkiem akademii dla młodych kierowców Ferrari i jak do tej pory w seriach juniorskich odnosił spore sukcesy. W 2019 roku wygrał Formułę 3, a od dwóch lat ściga się w F2 w zespole Prema. Rok temu Rosjanin był partnerem zespołowym Micka Schumachera, zanim syn siedmiokrotnego mistrza świata został kierowcą amerykańskiej ekipy.

„To będzie mój pierwszy test z zespołem Haas i nie mogę się doczekać, aby móc poznać ten nowy dla mnie zespół, a także nauczyć się od nich jak najwięcej” - powiedział Robert Shwartzman.

„Dostanie szansy na kolejną jazdę bolidem F1, jest po prostu niesamowite i z niecierpliwością wyczekuję momentu, kiedy będę mógł rozpocząć pracę z zespołem.”

Szef ekipy Haas Guenther Steiner jest niezwykle zadowolony z poczynań juniora Ferrari.

„Jego umiejętności są wyraźnie widoczne, gdy spojrzy się na jego występy w ciągu ostatnich kilku sezonów, szczególnie w jego debiutanckim sezonie w Formule 2, kiedy rywalizował z naszymi dwoma kierowcami - Mickiem Schumacherem i Nikitą Mazepinem.”

„Cieszymy się, że możemy dać Robertowi szansę jazdy bolidem Formuły 1 oraz możliwość współpracy z jego osobą w Abu Zabi.”

Do zakończenia zmagań F2 w tym sezonie zostały już tylko dwa weekendy wyścigowe: w Arabii Saudyjskiej oraz w Abu Zabi. Shwartzman zajmuje aktualnie trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców, ustępując miejsca jedynie Oscarowi Piastriemu oraz Guanyu Zhou.

Image: © Scuderia Ferrari