Siergiej Sirotkin kierowcą SMP Racing w FIA WEC

Siergiej Sirotkin kierowcą SMP Racing w FIA WEC

Siergiej Sirotkin w sezonie 2019 będzie startował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w klasie LMP1 w barwach zespołu SMP Racing. Rosjanin ma pojawić się podczas zawodów we Francji, Belgii oraz na Florydzie.

Sirotkin opuścił szeregi Formuły 1 po zaledwie jednym sezonie, w którym udało mu się zdobyć jedynie jeden punkt, który został zdobyty po szczęśliwym dla Rosjanina zdyskwalifikowaniu zawodnika zespołu Haas – Romaina Grosjeana.

Sponsor Sirotkina wraz z ogłoszeniem nowego składu kierowców Williamsa na sezon 2019, postanowił wycofać się z całkowitego sponsorowania ekipy z Grove.

Głównym zadaniem SMP było znalezienia posady dla swojego podopiecznego na sezon 2019. Zdecydowano się, że Rosjanin w nadchodzącym sezonie wystąpi w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC w barwach zespołu SMP Racing, w którym w przeszłości Sirotkin startował już w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Według planów zespołu i samego zainteresowanego ma on wystąpić w trzech rundach (Francja, Belgia Floryda).

"Bardzo się cieszę, że mam zaszczyt bronić kolorów rosyjskiej flagi na rosyjskim prototypie w ramach rosyjskiego zespołu SMP Racing w Długodystansowych Mistrzostwach Świata" - powiedział Siergiej Sirotkin.

"Mamy wybitny składy i doskonały samochód, dzięki któremu jestem pewien, że będziemy mogli walczyć o zwycięstwo, w każdym naszym starcie, szczególnie podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans."