Silnik Audi kluczem do zwycięstwa Rene Rasta w drugim wyścigu na Spa

Rene Rast - Audi Sport Team Rosberg / © Audi AG

Rene Rast z zespołu Audi Sport Team Rosberg i Dieter Gass przyznali, że kluczem do zwycięstwa, okazał się silnik, co pozwoliło zdobyć maksymalną liczbę punktów niemieckiemu kierowcy w niedzielę.

Niemiecki kierowca zaliczył bardzo dobry start podczas pierwszej rundy tegorocznej kampanii, choć sobotnia rywalizacja nie była tak łatwa. Pierwszy wyścig okazał się bardzo wyczerpujący dla opon, co pokazał brak doświadczenia na tym obiekcie, a także kilka okrążeń pokonanych na suchej nawierzchni.

Kierowcy w sobotę mieli do dyspozycji jedynie jeden trening, który rozpoczął się na mokrej nawierzchni, a zakończył kilkoma okrążeniami na suchej nitce, jednak to nie pozwoliło kierowcom zdobyć odpowiedniego doświadczenia. Podczas pierwszego starcia wielu z nich cierpiało na nadmierną degradację opon, w tym i Rene Rast, który do mety dojechał piąty. Nauczony doświadczeniem kierowca Audi nie popełnił tego błędu w niedzielę.

"Rozpocząłem z pole position, a samochód sprawował się dobrze" - powiedział Rast. "Wprowadziliśmy kilka zmian w ustawieniu balansu, a także dostosowałem swój styl jazdy, który sprawdził się dla nas i teraz otrzymałem za to nagrodę."

Po starcie z pierwszego pola, Niemiec nie dał wyrwać sobie zwycięstwa i choć został wyprzedzony przez Nico Mullera, odzyskał prowadzenie, dojeżdżając do samej mety jako pierwszy.

"Czułem, że podczas drugiego przejazdu mam takie samo tempo jak Nico. Wiedziałem, że będzie próbował zaatakować na ostatnim okrążeniu, więc inaczej przygotowałem wyjście z Eau Rouge, aby nie mógł skorzystać z tunelu aerodynamicznego."

"Niedziela była jeszcze lepsza niż sobota" - wyjaśnił Dieter Gass, szef Audi Motorsport. "To dobrze móc zobaczyć, że możemy kontynuować to, co osiągaliśmy w zeszłym roku."

"Spa to wyjątkowy tor. Wiemy, że tutaj zarządzanie oponami jest bardzo ważne, ale również to, że silnik jest podstawą i pokazaliśmy tutaj, że mamy lepszą jednostkę."

Rast obecnie plasuje się na drugiej lokacie w klasyfikacji kierowców i do liderującego Mullera ma zaledwie pięć punktów straty.

Image: © Audi AG