Silverstone osiąga porozumienie z F1 w sprawie dwóch wyścigów

Silverstone osiąga porozumienie z F1 w sprawie dwóch wyścigów

Organizatorzy GP Wielkiej Brytanii oraz Formuła 1 doszli do porozumienia w sprawie rozegrania w tym roku podwójnej rundy mistrzostw świata na torze Silverstone.

Wyścig na Wyspach od pewnego czasu stał pod znakiem zapytania nie tylko z powodu sytuacji epidemiologicznej. Właściciele British Racing Drivers Club żądali początkowo zbyt wysokiej ceny za wynajem toru (15 milionów funtów), jednak negocjacje w tej sprawie osiągnęły pozytywny skutek.

Wyścigi te mają być rozegrane w dniach 24-26 lipca i 31 lipca-2 sierpnia.

Teraz jedyną przeszkodą w rozegraniu Grand Prix może być kwestia zarządzenia przez brytyjski rząd kwarantanny dla wszystkich przybywających zza granicy. Według Forbes’a, okres ten może jednak zostać skrócony z 14 do 5 dni – w przypadku personelu F1 – ale warunkiem jest uzyskanie negatywnego testu na obecność COVID-19.

„Z przyjemnością potwierdzam, że Silvertone i Formuła 1 osiągnęły porozumienie w sprawie rozegrania w tym roku dwóch wyścigów za zamkniętymi drzwiami” – powiedział Stuart Pringle, dyrektor toru.

„Wyścigi te będą musiały być jednak zatwierdzone przez rząd, ponieważ naszym priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych oraz ścisłe przestrzegania zasad związanych z pandemią COVID-19.”

„Chciałbym podziękować wszystkim naszym fanom, którzy wspierali nas przez ten czas i zapewnić ich, że jesteśmy zdeterminowani, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Formule 1 tego lata.”

Rzecznik F1 dodał: – „Kontynuujemy rozmowy z Silverstone oraz innymi obiektami na temat zmienionego kalendarza wyścigowego 2020.”

W razie, gdyby wyścigi na Silverstone zostały zablokowane przez brytyjski rząd, alternatywną opcją będzie powracający do harmonogramu niemiecki tor Hockenheimring.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool