Simon Rennie inżynierem wyścigowym Alexandra Albona

Alexander Albon - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zespół Aston Martin Red Bull Racing wzmocnił zespół inżynierów na torze, do którego od Grand Prix Wielkiej Brytanii powróci Simon Rennie jako inżynier wyścigowy Alexandra Albona.

Rennie, przed wycofaniem się z pracy na torze i objęciem stanowiska w fabryce w Milton Keynes, współpracował z Markiem Webberem i Danielem Ricciardo, jednak teraz powróci do pracy na torze i zastąpi Mike'a Lugga, który wróci do fabryki w Wielkiej Brytanii.

Zmiana na stanowisku inżyniera wyścigowego nastąpiła po trzech trudnych Grand Prix w wykonaniu Alexa Albona, który podczas wszystkich rund mocno tracił do swojego zespołowego kolegi.

"Oczywiście jako zespół nie był to idealny początek sezonu, ale poza wycofaniem się z Austrii, udało nam się zdobyć kilka dobrych punktów."

"Myślę, że samochód może się tylko poprawić, więc czuję się pozytywnie. Znamy obszary, nad którymi musimy popracować, a ponieważ Silverstone jest domowym wyścigiem, to dobra wiadomość."

"Myślę, że możemy mieć nadzieję, że uda nam się tam osiągnąć dobry wynik. Historycznie był to całkiem niezły tor dla zespołu i naprawdę lubię tam jeździć."

"Myślę, że mamy bardzo dobry samochód, więc kiedy już osiągniemy szczyt naszych przygotowań do kwalifikacji, powinniśmy być na dobrej pozycji na niedzielny wyścig."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool