Simone Resta opuszcza zespół Ferrari na rzecz ekipy Haas F1

Simone Resta - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Scuderia Ferrari poinformowała, że Simone Resta, główny projektant ekipy, opuści skład po obecnym sezonie wyścigowym, dołączając od nowego roku do zespołu Haas F1.

Resta to długoletni pracownik Ferrari, który piastował wiele stanowisk i powrócił do Maranello w połowie 2019 roku, po krótkim epizodzie z Alfą Romeo.

Włoski inżynier ponownie opuści markę Ferrari i z początkiem 2021 roku dołączy do zespołu Haas F1, natomiast jego miejsce zajmie Enrico Cardile.

"Struktura Ferrari szybko ewoluuje, aby być kilka kroków przed innymi" - powiedział szef zespołu Ferrari, Mattia Binotto.

"Od 2021 roku, wraz z wprowadzeniem nowych regulacji, wszyscy będziemy mierzyć się z nowymi wyzwaniami, z którymi musimy się zmierzyć z pragmatyzmem i otwartym umysłem, co zresztą zaczęliśmy robić od zapowiadanych kilka miesięcy temu zmian organizacyjnych."

"Dlatego uważamy, że nasza długoterminowa relacja z zespołem Haas, sięgająca czasów, kiedy po raz pierwszy pojawili się w Formule 1, powinna być dla obu stron podstawą do czerpania korzyści z wszelkich możliwych synergii, zgodnie z tym, co jest zdefiniowane w przepisach FIA."

"Pamiętając o tym pomyśle, z przyjemnością ogłaszamy, że wysoko oceniany Simone Resta przejdzie i od początku przyszłego roku wzmocni dział techniczny amerykańskiego zespołu. To kolejny krok w procesie ciągłem ewolucji działu technicznego zespołu."

"Simone, któremu dziękujemy za dotychczasowe wysiłki, będzie odgrywał ważną rolę w zespole, który potwierdził swoje długoterminowe zaangażowanie w Formułę 1."

"Właśnie wzmocnił i tak już bardzo bliskie relacje ze Scuderią, przyjmując kierowcę Akademii Ferrari, Micka Schumachera."

"W Scuderii, Enrico Cardile będzie miał teraz za zadanie koordynację zasobów technicznych i ludzkich bezpośrednio związanych z rozwojem osiągów i projektem samochodu" - dodał.

Ferrari poinformowało także, że Enrico Gualtieri pozostanie na czele działu jednostek napędowych, a Laurent Mekies nadal będzie pełnił obowiązki dyrektora sportowego odpowiedzialnego za działania na torze.

Image: © Scuderia Ferrari