Sims i Gunther kierowcami BMW i Andretti Motorsport w szóstym sezonie Formuły E

Sims i Gunther kierowcami BMW i Andretti Motorsport w szóstym sezonie Formuły E

Zespół BMW i Andretti Motorsport zdecydował, że kierowcami ekipy w szóstym sezonie Formuły E będzie rywalizujący do tej pory Alexander Sims, do którego dołączy Maximilian Gunther.

Wieloletni kierowca BMW w GT dołączył do Formuły E w poprzednim sezonie wyścigowym, zdobywając łącznie pięćdziesiąt siedem punktów, a także pole position i swoje pierwsze podium.

"Nauczyłem się bardzo dużo podczas mojego debiutanckiego sezonu; były fantastyczne wzloty i upadki, a ja jestem zdeterminowany, aby wykorzystać tę wiedzę" - powiedział Alexander Sims.

"W tym sezonie konkurencja będzie trudna, ale muszę się zmierzyć z wyjątkowymi wyzwaniami Formuły E i jestem gotowy, aby przełożyć to doświadczenie na dobre wyniki."

Nowy nabytek ekipy z Bawarii, Maximilian Gunther, rywalizował w dziesięciu wyścigach poprzedniego sezonu z zespołem GEOX Dragon. Dwukrotnie kończył rywalizację na piątym miejscu, walcząc także w sesji Super Pole.

Maximilian Gunther nie jest jednak nieznajomym dla BMW Motorsport. Swoją karierę w bolidach jednomiejscowych rozpoczął w 2011 roku w Pucharze talentów Formuły BMW, w którym zajął drugą lokatę.

"To fantastyczne być teraz częścią BMW" - przyznał Maximilian Gunther.

"BMW i Andretti Motorsport miały mocny sezon debiutancki w Formule E. Wygrali pierwszy wyścig i brali udział w walce o tytuł do samego końca. Dlatego ta zmiana jest dla mnie zdecydowanie fantastycznym krokiem."

"Wspaniale jest ponownie rywalizować z BMW. W tym miejscu wszystko się zaczęło dla mnie w wyścigach jednomiejscowych w 2011 roku" - dodał.

Sims i Gunther będą kontynuować przygotowania podczas przedsezonowych testów 15-18 października w Walencji.