Sirotkin: Chcę wrócić do F1 w barwach Williamsa

Siergiej Sirotkin / © Williams F1

Siergiej Sirotkin ma nadzieję, że obecna sytuacja na rynku transferowym w Formule 1 pozwoli mu na powrót w roli kierowcy wyścigowego Williamsa.

Rosjanin był zawodnikiem stajni z Grove w sezonie 2018. Wówczas wygrał rywalizację o fotel wyścigowy w zespole Williams Martini Racing z Robertem Kubicą. Po nieudanym jednak sezonie Rosjanin musiał ustąpić miejsca kierowcy z Krakowa.

Po opuszczeniu Williamsa Sirotkin skupił się na roli kierowcy testowego w zespołach Renault oraz McLaren. Jak podkreśla, nie jest to coś, co miałoby być jego docelowym zajęciem i sam mocno skupia się na powrocie do czynnego ścigania w sezonie 2021.

“Bardziej niż ktokolwiek inny martwię się o kwestię powrotu” - powiedział Siergiej Sirotkin.

Rosjanin otwarcie przyznał, że wysiłki jego oraz osób zarządzających programem SMP Racing, skupiają się głównie nad wypracowaniem możliwości powrotu do zespołu Williams.

“Nadal mam bardzo dobre relacje z Williamsem i nie ukrywam, że chcę tam wrócić.”

Oznacza to, że według informacji, jakie posiada Sirotkin, obecny kierowca Williamsa, a zarazem podopieczny Mercedesa – George Russel, ma duże szanse na zastąpienie Valtteriego Bottasa. Faktycznie bowiem coraz głośniej mówi się także o kontaktach Fina z zespołem Renault, co może sugerować, że pewne elementy układanki transferowej niebawem zaczną układać się w logiczną całość.

“Są szanse i walczymy. Chcę wrócić bez względu na to, co mówi się o prędkości samochodów. To Formuła 1 i najszybsze samochody w historii.”

Image: © Williams F1