Sirotkin drugim kierowcą testowym Renault

Siergiej Sirotkin - Renault F1 Team / © Renault Sport

Zespół Renault ogłosił, że Siergiej Sirotkin został ponownie zakontraktowany jako kierowca testowy na sezon 2020.

Rosjanin pełnił już tę funkcję w latach 2017 oraz 2019, a w sezonie 2018 był on etatowym kierowcą zespołu Williams, startując u boku Kanadyjczyka, Lance’a Strolla.

Sirotkin uzupełni skład kierowców testowych Renault, dołączając w tej roli do Guanyu Zhou jako drugi kierowca rezerwowy. Chiński zawodnik nie posiada jednak wystarczającej liczby punktów, która w tym momencie zapewniłaby mu uzyskanie superlicencji, co oznacza, że to właśnie Sirotkin będzie jako pierwszy gotowy do zastąpienia Daniela Ricciardo bądź Estebana Ocona.

Siergiej Sirotkin obecny będzie na wszystkich wyścigach sezonu 2020, podczas gdy Guanyu Zhou jedynie podczas pierwszych ośmiu rund, gdyż musi on pogodzić rolę kierowcy rezerwowego ze startami w Formule 2.

Ciril Abiteboul, szef zespołu Renault podkreślił, że ważna dla niego jest doskonała znajomość zespołu przez Rosjanina, a także fakt, że dzięki doświadczeniu w Formule 1, stanowi on zabezpieczenie zespołu na wypadek nieprzewidzianych wydarzeń.

Z przyjemnością witamy Siergieja ponownie w zespole. Biorąc pod uwagę obecne okoliczności, w jakich się znajdujemy, musimy mieć plan na każdą sytuację jaka może się zdążyć.”

Rozumiem jak ważne jest dla zespołu, aby mieć kierowcę, który może szybko wskoczyć do samochodu, jeżeli pojawi się taka potrzeba, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie. Cały czas jestem mocno skoncentrowany i świetnie przygotowany, aby znów ścigać się samochodem Formuły 1” – dodał Rosjanin.  

Image: © Renault Sport