Sirotkin: To, czego dokonał Robert Kubica jest nadzwyczajne

Sirotkin: To, czego dokonał Robert Kubica jest nadzwyczajne

Rosjanin jednak pomimo miłych słów względem Krakowianina liczy na to, że zespół Williams zaangażuje właśnie jego do składu kierowców na sezon 2018.

Nadal to Robert Kubica wydaje się być faworytem do zajęcia miejsca u boku Lance Strolla na przyszły sezon Formuły 1, jednakże Polak ma kilku dość poważnych oponentów. Jednym z nich jest właśnie Siergiej Sirotkin, który w tym sezonie był kierowcą rezerwowym Renault i może dostarczyć bardzo duże wsparcie z programu SMP Racing, znanego z Długodystansowych Mistrzostw Świata.

W padoku, co do kandydatury Rosjanina istnieje kilka sprzecznych informacji. Część dziennikarzy donosi, że od podpisania kontraktu z Williamsem dzieli go jeden przelew sponsorski od SMP. Inni natomiast uważają, że będzie kierowcą rezerwowym.

Co oczywiste, nie jestem tutaj, na testach, aby cieszyć się słońcem. Nie mogę liczyć na miejsce w Renault w najbliższej przyszłości, ale zaszczytem jest móc pracować z różnymi zespołami będącymi na najwyższym poziomie - stwierdził Siergiej Sirotkin.

Rosjanin podczas testów opon Pirelli miał okazję spotkać się z Robertem Kubicą, ponieważ obaj wykonywali swoją pracę dla zespołu Williams. Przyznał, że znaleźli wspólny język.

Spotkałem Roberta po raz pierwszy. Był bardzo otwarty i miły. Sympatycznie ze sobą porozmawialiśmy, mogliśmy też porównać nasze czasy, ale to nie miało specjalnego znaczenia. Najważniejszą rzeczą dla niego było to, że może prowadzić na dobrym poziomie. Uważam, że to czego dokonał jest naprawdę nadzwyczajne - zdradził.

Siergiej Sirotkin w sezonie 2017 nie startował regularnie w żadnej serii wyścigowej. Drugi taki rok może oznaczać dla niego, że będzie musiał poszukać dla siebie miejsca poza Formułą 1.

Trudno jest nie mieć miejsca i być tylko kierowcą rezerwowym. Wiem, że w ten sposób dużo się uczę, ale potrzebuję adrenaliny - przyznał.