SMP Racing nie wystartuje w sezonie 2019/20 FIA WEC

SMP Racing nie wystartuje w sezonie 2019/20 FIA WEC

Zespół SMP Racing postanowił wycofać się z Długodystansowych Mistrzostw Świata przed startem sezonu 2019/20, zmniejszając tym samym liczbę aut w klasie LMP1 do jedynie sześciu.

Założyciel ekipy SMP Racing, Boris Rotenberg przyznał, że zespół osiągnął najlpsze wyniki, jakie mógł, dzięki prototypom BR1, dlatego opuszcza FIA WEC.

"Był to dla nas trudny sezon" - powiedział Rotenberg. "Dużo pracowaliśmy nad naszym prototypem BR1. W rezultacie moglismy pokazać i udowodnić wszystkim, że rozyjska ekipa, rosyjscy kierowcy i rosyjski samochód są w stanie osiągnąć najlepsze wyniki w najtrudniejszych mistrzostwach świata i w tak prestiżowym wyścigu, jak 24-godzinny wyścig Le Mans."

"To zasłużony sukces wszystkich, którzy wzięli udział w tym ambitnym projekcie, kierowców, SMP Racing, ART GP, BR Engineering i Dallary. Naszym celem zawsze było tylko zwycięstwo i wierzymy, że osiągnęliśmy to zwycięstwo z najwyższym możliwym wynikiem w danych okolicznościach."

"Po ostatnim wyścigu w Le Mans zdecydowaliśmy, że SMP Racing opuści FIA WEC. Nasz zespół nie będzie ścigał się w sezonie 2019/20" - dodał.

Ogłoszenie rozstania się zespołu SMP Racing z Długodystansowymi Mistrzostwami Świata oznacza, że jedynie trzy ekipy będą rywalizowały w klasie LMP1 w zbliżającym się sezonie 2019-20. Obok dwóch hybrydowych Toyot TS050 na starcie stanie także Rebellion Racing R13 oraz Team LNT w prototypach Ginetta G60-LT-P1s.