Solidne tempo wyścigowe przewagą zespołu Racing Point

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Zespół Racing Point kreuje się w tegorocznym sezonie na trzecią siłę w stawce. Bolid ekipy, choć kontrowersyjny, dysponuje dobrym tempem wyścigowym, co potwierdziły dane z dłuższych przejazdów podczas drugiej sesji treningowej.

Sergio Perez w kwalifikacjach zajął szóstą pozycję, choć dobre tempo wyścigowe może dawać ekipie szanse na solidny rezultat w wyścigu.

"Jestem zadowolony z szóstego miejsca. Byłem blisko Albona na piątej pozycji, ale niestety ustanowił czas przede mną! Zespół wykonał niesamowitą pracę. Samochód sprawuje się naprawdę dobrze i wykonałem dobre okrążenie w Q3" - powiedział Sergio Perez.

"Jestem pewny jutra, ponieważ uważam, że nasze tempo wyścigowe powinno być mocne i będziemy walczyć o punkty, jednak zobaczymy również, jak poradzą sobie inne ekipy."

Jak dodał Otmar Szafnauer, szef zespołu Racing Point: "Dzisiejsza sesja kwalifikacyjna była pierwszą właściwą okazją, aby zobaczyć, gdzie tak naprawdę znajdujemy się w stosunku do konkurencji. Po obiecujących osiągach w treningach, wiedzieliśmy, że zakwalifikowanie się do Q3 będzie możliwe, a start z szóstej i dziewiątej pozycji jest satysfakcjonującym rezultatem."

"Checo i Lance przejechali spójnie i bez błędów całe okrążenie, co jest bardzo istotne na tak krótkim torze, gdzie kilka dziesiątych sekundy może kosztować cię sporą ilość pozycji na starcie."

"Wierzę, że mamy konkurencyjny samochód na jutrzejszy wyścig, biorąc pod uwagę dane z dłuższych przejazdów w drugim treningu."

Image: © BWT Racing Point F1 Team