Sophia Floersch przeszła udaną siedmiogodzinną operację

Sophia Floersch przeszła udaną siedmiogodzinną operację

Jak potwierdzili lekarze, operacja kręgosłupa Sophii Floersch zakończyła się powodzeniem. Poinformowano także, że dwie spośród pięciu osób uczestniczących w wypadku zostały zwolnione ze szpitala.

Przypomnijmy, Sophia Floersch uległa wypadkowi podczas wyścigu Formuły 3 na torze Makau, gdzie straciła panowanie nad samochodem po kontakcie z innym bolidem i dosłownie przeleciała wzdłuż toru, uderzając najpierw w siatkę zabezpieczającą, a następnie w konstrukcję przy torze.

Spektakularny wypadek mógł być znacznie poważniejszy w skutkach, choć i tak pięć osób trafiło do szpitala. Szczęśliwie, nikt nie znalazł się w stanie zagrażającym życiu.

Kierowca Sho Tsuboi i fotograf Hiroyuki Minami zostali już wypisani ze szpitala, z kolei Floersch musiała dziś przejść operację kręgosłupa.

Po siedmiogodzinnej operacji lekarze stwierdzili, że stan Floersch jest stabilny, a kończyny aktywne.

Chiński fotograf Chan Weng Wang, który ma uszkodzoną wątrobę, będzie musiał pozostać w szpitalu przez kolejnych dziesięć dni.

Porządkowy Chan Cha, który doznał kilku urazów i złamania szczęki, powinien zostać wypisany w ciągu trzech lub czterech dni.