Spa-Francorchamps w kalendarzu FIA WEC przez kolejne cztery lata

Spa-Francorchamps w kalendarzu FIA WEC przez kolejne cztery lata

Tor Spa-Francorchamps pozostanie w kalendarzu Długodystansowych Mistrzostw Świata przez najbliższe cztery lata, przedłużając tym samym współpracę, która obowiązuje od początku mistrzostw w 2012 roku.

Rozmowy między belgijskim obiektem, a FIA WEC trwały od rundy na Spa-Francorchamps, która odbyła się na początku maja. Obie strony doszły jednak do porozumienia, co zaowocowało podpisaniem kontraktu na kolejne cztery lata, co potwierdził Gerard Neveu, dyrektor generalny FIA WEC.

_"Zawsze dążyliśmy do zapewnienia jak największej stabilności naszego kalendarza i jesteśmy bardzo zadowoleni, że zarówno FIA WEC, jak i Europejska Seria Le Mans powrócą do Spa na kolejne cztery lata"_- powiedział Neveu.

"Zapewnienie naszym konkurentom i fanom możliwości zwiedzania najwyższej klasy torów i obiektów, takich jak Spa, ma dla nas kluczowe znaczenie i oczywiście jest to jedno z ulubionych miejsc, w których kierowcy mogą się ścigać, z piękną historią i dramatem w tle."

"Byliśmy tam świadkami niesamowitych wydarzeń w WEC, choć mamy nadzieję, że w 2020 roku nie doświadczymy opadów śniegu!" - śmieje się Neveu.

"Przesuwając o tydzień nasz wyścig 6 Hours of Spa-Francorchamps w 2020 roku, uda nam się uniknąć konfliktów z innymi wydarzeniami, aby zadowolić naszych konkurentów, partnerów, fanów oraz media."

Nathalie Maillet, dyrektor generalny toru Spa-Francorchamps, dodała: "Z wielką dumą sfinalizowaliśmy odnowienie na cztery lata umowy, która zapewnie obecność Spa-Francorchamps w Długodystansowych Mistrzostwach Świata i Europejskiej Serii Le Mans."

"Z zadowoleniem przyjmuję to przedłużenie umowy, co pokazuje doskonałą współpracę pomiędzy ACO i Le Mans Endurance Management, organizatorem tych dwóch kluczowych wydarzeń w naszym kalendarzu."

"Chciałabym również podziękować kierownictwu tych organizacji za zaufanie. Ta długoterminowa umowa pozwoli nam wspólnie rozwijać te dwa mistrzostwa w oparciu o silne, trwałe i owocne relacje. Jest to wreszcie, a przede wszystkim, doskonała wiadomość dla wszystkich fanów tych dwóch mistrzostw" - dodała.

Tor Spa-Francorchamps, mimo zmiany daty, po raz kolejny będzie najważniejszą próbą generalną dla każdego zespołu przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans, który odbędzie się w czerwcu.