Spengler zadebiutuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans

Bruno Spengler - ByKolles Racing / © ByKolles Racing

Bruno Spengler zadebiutuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans we wrześniu, poinformował zespół ByKolles Racing.

Skład ByKolles Racing, korzystający z prototypu ENSO CLM P1/01 - Gibson potwierdził, że podczas sześciogodzinnego starcia na torze Spa-Fancorchamps oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans będzie współpracował z Bruno Spenglerem oraz Tomem Dillmannem.

Spengler to mistrz serii DTM z BMW w sezonie 2012, jednak rok 2019 okazał się jego ostatnim w niemieckiej serii, po przejściu do IMSA Weathertech Sportscar Championship.

Kanadyjczyk, urodzony we Francji, miał już okazję zapoznać się z prototypem LMP1 podczas krótkiego testu na torze Nurburgring, jednak czekają go jeszcze dwa dni jazd ENSO COLM P1/01 na pętli Paul Ricard.

"Wraz ze startem w Le Mans, spełniło się odwieczne marzenie" - powiedział Bruno Spengler. "Znam wyścigi wytrzymałościowe, ścigałem się na Nurburgringu i brałem udział w klasycznych zawodach w Ameryce Północnej, w Daytonie i Sebring."

"Teraz w końcu nadejdzie mój debiut w największym wyścigu wytrzymałościowym."

Boris Bermes, szef operacyjny zespołu ByKolles, powiedział: "Nasz zespół czeka dziesiąty start w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Podczas tej małej rocznicy chcemy dołożyć wszelkich starań, aby osiągnąć dobry wynik w trudnej klasie LMP1."

"Bruno ma duże doświadczenie i zna wszystkie sztuczki związane z motorosportem."

Ekipa ByKolles Racing nie potwierdziła jednak, kto wspomoże Bruno Spenglera i Toma Dillmanna podczas 6 Hours of Spa-Francorchamps i 24 Hours of Le Mans, choć nazwisko trzeciego kierowcy ma zostać ujawnione wkrótce.

Image: © ByKolles Racing