SportPesa Racing Point wybuduje nową fabrykę

Zespół Racing Point otrzymał zgodę na budowę nowej fabryki, która ma powstać na terenie zielonym obok istniejącej bazy Silverstone.

Obiekt o powierzchni 15 tys. m2 został zaprojektowany zgodnie ze specyfikacjami nadzorowanymi przez właściciela zespołu Lawrence’a Strolla. Zgodnie z planem zostanie oddany do użytku w sierpniu 2021 roku.

Na terenie nowej bazy ma powstać parking dla 603 samochodów, a także lądowisko dla helikopterów. Obecny budynek będzie wykorzystywany na potrzeby logistyczne, a także służył jako parking dla ciężarówek i magazyn.

"Bardzo się cieszę, że udało nam się uzyskać pozwolenie na budowę w wymaganym terminie" – powiedział dyrektor zespołu Otmar Szafnauer.

"Teraz nadszedł czas, aby dopracować niektóre szczegóły i dokonać przełomu w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jeśli to możliwe, chcemy spróbować wprowadzić się w czasie przerwy letniej w 2021 roku."

Nowy budynek będzie umożliwiał również powiększenie liczebności zespołu. Obecny obiekt nie jest w stanie tego zapewnić.

"Jeśli powiększamy zespół, obecne miejsce nie jest wystarczająco duże. Zwiększymy wielkość zespołu o kolejne 10-20% i do tego potrzebujesz miejsca" – dodał Otmar Szafnaurer.

Znaczna większość zespołów F1 ma swoje bazy w Wielkiej Brytanii – są one zlokalizowane w Buckinghamshire, Oxfordshire i Northamptonshire, a także w Motorsport Valley. Eksportują swoje produkty i usługi za granicę, co ma duży wpływ na rozwój gospodarki tego regionu. Badania przeprowadzone między styczniem a czerwcem tego roku potwierdzają, że ponad połowa pracowników mieszka w okolicach miast Brackley, Keynes, Milton oraz Northampton.