Start kampanii 2020 na Norisring pod dużym znakiem zapytania

Start kampanii 2020 na Norisring pod dużym znakiem zapytania

Wszystko wskazuje na to, że do kolejnej zmiany kalendarza dojdzie w serii DTM, która będzie musiała stawić czoła kolejnym restrykcjom, które zostały wprowadzone przez niemiecką kanclerz Angelę Markel.

Organizatorzy serii DTM w zeszłym miesiącu opublikowali przebudowany kalendarz wyścigowy, który zakładał start sezonu 2020 w lipcu na ulicznym torze Norisring, jednak wszystko wskazuje na to, że pierwsza runda będzie musiała zostać przełożona, czego powodem jest zakaz organizowania wydarzeń masowych w Niemczech, który będzie obowiązywał do końca sierpnia.

Przedłużenie zakazu na terenie Niemiec może oznaczać także całkowitą rezygnację z ulicznej rywalizacji w Norymbergii, a to za sprawą dodatkowych problemów, które będą stać przed organizatorami ścigania się na ulicznym obiekcie.

Odwołanie lub przełożenie rundy na torze Norisring będzie wiązało się ze startem sezonu 2020 na rosyjskim obiekcie Igora Drive lub szwedzkim Anderstorp, jednak kolejny kłopot może pojawić się w trzeciej zaplanowanej rywalizacji, która ma odbyć się na torze Zolder. Władze Belgii planują utrzymać zakaz imprez masowych do końca sierpnia, co również wpłynęłoby na organizację dwóch wyścigów DTM.

Optymistycznym wariantem ścigania się jest obiekt Brands Hatch, który planuje zorganizowanie rundy w sierpniu, jednak i na tym obiekcie organizacja będzie zależna od obecnych ograniczeń rządowych, które mają potrwać do końca czerwca, a mogą zostać przedłużone, czego powodem jest zła sytuacja w kraju pod względem zachorowań na koronawirusa.

Mimo iż różne serie rozważają rywalizację przy pustych trybunach, aby wcześniej rozpocząć kampanię 2020, Gerhard Berger, szef ITR przyznał, że seria DTM nie będzie ścigać się bez publiczności: "jeśli nie będzie fanów, nie będzie wyścigów."

Początek rywalizacji DTM po raz kolejny stoi pod dużym znakiem zapytania i nie jest pewne, kiedy się finalnie rozpocznie. Seria pozostaje jednak gotowa do kolejnych zmian w związku z bieżącą sytuacją na świecie, a sezon rozpocznie się, gdy będzie to bezpieczne dla wszystkich stron.

Image: © Audi AG