Start sezonu 2020 możliwy w Austrii

Start sezonu 2020 możliwy w Austrii

Start sezonu 2020 Formuły 1 i organizacja dwóch wyścigów na torze Red Bull Ring okazują się być coraz bardziej realne. Według doniesień austriackiego radia „Ö3” wszystkie wymagania mogą zostać spełnione, aby zorganizować Grand Prix Austrii.

W rozmowie z radiem Helmut Marko zasugerował, że dwa wyścigi mogłoby odbyć się w 5 i 12 lipca. Już wcześniej niemieckojęzyczne media informowały o trwających rozmowach i negocjacjach między Red Bullem, austriackim rządem i Liberty Media.

Uważa się, że Spielberg spełnia aktualnie wszystkie wymagania i tylko ewentualna druga fala zachorowań mogłaby zapobiec organizacji wyścigów F1. Niemniej jednak wszystkich 400 pracowników toru i władz turystyki rejonu poddano testom na obecność koronawirusa.

Według Helmuta Marko zespoły robią wszystko, aby każdy członek i pracownik przybył do Austrii już z odpowiednim certyfikatem z testu. Pojawienie się w Austrii będzie możliwe tylko pod ściśle określonymi warunkami, w tym przedłożeniu negatywnego wyniku testu na SARS CoV-2.

Niestety kibice nie zostaną wpuszczeni, podobnie jak dziennikarze z niezależnych mediów. FOM zapewni międzynarodowy przekaz telewizyjny, aby udostępnić transmisję na żywo w telewizji.

Nie zostało nadal ujawnione, w jaki sposób sezon 2020 Formuły 1 miałby być kontynuowany po dwóch wyścigach na Spielberg. Helmut Marko ujawnił jednak, że trwają rozmowy z innymi europejskimi organizatorami. Bardzo prawdopodobne, że kolejne rundy będą miały miejsce na Silverstone 19 i 26 lipca.