Stefan Wilson nie wystartuje w tegorocznym wyścigu Indianapolis 500

Katherine Legge i Stefan Wilson / © Penske Entertainment

Stefan Wilson nie przystąpi do rywalizacji w 107. edycji wyścigu Indianapolis 500 po wypadku w ósmym treningu na pętli Indianapolis Motor Speedway.

Katherine Legge w bolidzie oznaczonym numerem #44 uderzyła w tył auta Stefana Wilsona w zakręcie numer jeden, co zakończyło się obrotem obu samochodów i uderzeniem z impetem w bariery SAFER.

Legge opuściła swoje auto o własnych siłach, a następnie została przewieziona do centrum medycznego, aby przejść odpowiednie badania. Stefan Wilson nie miał tyle szczęścia i musiał skorzystać z pomocy zespołu bezpieczeństwa AMR IndyCar, który wydostał kierowcę z kokpitu. Brytyjczyk ostatecznie został przetransportowany do szpitala.

„Po przewiezieniu do szpitala IU Health Hospital w celu dalszych badań ujawniono, że Wilson doznał złamania dwunastego kręgu piersiowego i zostanie w szpitalu na noc celem dalszych badań i obserwacji” – czytamy w komunikacie zespołu.

„Z powodu tego typu kontuzji Wilson nie będzie mógł wziąć udziału w niedzielnym wyścigu na pięćset mil w Indianapolis.”

„Zespół Dreyer & Reinbold Racing/Cusick Motorsports przekaże więcej informacji w odpowiednim czasie.”

Wilson zakwalifikował się na dwudziestym piątym miejscu ze średnią prędkością 231.648 i był gotowy do piątego startu w swojej karierze w Indy 500.

Image: © Penske Entertainment