Steiner: Cały czas czekamy na decyzję Roberta Kubicy

Steiner: Cały czas czekamy na decyzję Roberta Kubicy

W dalszym ciągu nie wiadomo, co Robert Kubica będzie robił w przyszłym sezonie. Zespół Haas przed rozpoczęciem weekendu wyścigowego w Singapurze zatwierdził skład kierowców na sezon 2020, ale nadal Gunther Steiner potwierdza zainteresowanie Polakiem, który mógłby pełnić funkcje trzeciego kierowcy w amerykańskim zespole.

Robert nie ma już szans na posadę etatowego kierowcy w F1 na sezon 2020. Jedyną opcją na pozostanie w królowej motosportu jest podjęcie funkcji kierowcy testowego/rozwojowego, w którymś z zespołów. Najpoważniejsze opcje dla Robert Kubicy na ten moment to praca w zespole Racing Point lub ekipie Haas.

Jak informuje sam zainteresowany, chciałby łączyć obowiązki związane z F1 i startować w innej serii wyścigowej. Zdaniem Roberta Kubicy ostateczna decyzja w sprawie sezonu 2020 zapadnie jeszcze przed zakończeniem bieżącego sezonu.

Szef zespołu Haas przed rozpoczęciem weekendu wyścigowego w Soczi kolejny raz potwierdził zainteresowanie polskim kierowcą. Włoch zaznacza jednak, że nadal czeka wraz z zespołem na ostateczną decyzję obecnego kierowcy Williamsa.

"W ciągu mojej kariery w Formule 1 nigdy nie miałem przyjemności pracować z Robertem Kubicą, ale wielu ludzi z mojego zespołu pracowało z nim i bardzo go cenią" - powiedział Gunther Steiner.

"Robert Kubica posiada wielkie umiejętności oraz dużą wiedzę techniczną. To efekt ciężkiej pracy, która była nierozłącznym elementem jego kariery."

"Współpraca z nim byłaby dla nas dość ciekawa, ale nadal nie znamy oficjalnych planów Roberta na sezon 2020. Decyzja należy do niego, a nie do mnie. Rozmawiałem parę razy z nim i powiedziałem mu, że jeżeli jest zainteresowany dołączeniem do mojego zespołu, to niech da znać. Naszych rozmów nie można jednak nazwać negocjacjami" - podsumował szef zespołu Haas.