Steiner: Ludzie dostrzegli w końcu prawdziwy obraz Mazepina

Guenther Steiner - Uralkali Haas F1 Team / © Haas F1

Szef zespołu Uralkali Haas uważa, że kibice F1 zmienili swoje nastawienie względem Nikity Mazepina, uzasadniając to ograniczeniem medialnej nagonki na jego osobę.

Przed startem tegorocznego sezonu postać Rosjanina budziła w środowisku wiele kontrowersji, jednakże z czasem jego postrzeganie uległo zmianie. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest bez wątpienia m.in. fakt, że to Mick Schumacher dotychczas więcej razy rozbił swój bolid, przez co zespół za jego sprawą poniósł więcej strat finansowych.

„Fakt, że jego osoba nie pojawia się już tak często w nagłówkach jak wcześniej, jest czymś pozytywnym. Początek tej nagonki nie zwiastował jednak, aby zakończyło się to dość szybko" – powiedział Guenther Steiner.

„Obecnie cała tak krytyka znacząco ucichła, aczkolwiek nie możemy mówić w tym przypadku o całkowitym wyciszeniu fali negatywnych komentarzy."

„W pewnym stopniu jest to zasługa jego zachowania, gdyż ludzie zauważyli, że Nikita wcale nie jest taką osobą, za jaką był dotychczas uważany. Moje pierwsze spotkanie z nim miało miejsce pod koniec ubiegłego roku i wówczas uświadomiłem sobie, że społeczeństwo odbiera go za kogoś zupełnie innego, kogoś kim nie jest w rzeczywistości."

Image: © Uralkali Haas F1 Team