Steiner: Mam nadzieję, że Haas wkrótce stanie na podium

Guenther Steiner - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Szef zespołu Haas, Guenther Steiner, stwierdził, że jego skład jest w stanie walczyć o podium, po tym, jak w ostatnich wyścigach ich forma znacząco wzrosła.

Amerykańska ekipa miała trudny okres, ale odbiła się od dna, zdobywając punkty w Wielkiej Brytanii i Austrii, gdzie Mick Schumacher zajął najlepsze w karierze szóste miejsce.

Wynik w Austrii był drugim najlepszym rezultatem w historii zespołu Haas i napawa Steinera optymizmem przed ostatnimi wyścigami przed letnią przerwą.

„To był bardzo dobry weekend i wszystko zostało wykonane najlepiej, jak tylko było możliwe. Nie było błędów i wszystko zrobiliśmy prawidłowo” – powiedział Steiner.

„Robimy dużo małych kroczków, więc przesuwamy się w górę i pewnego dnia zdobędziemy podium.”

„Cały czas dajemy z siebie wszystko, bo bardzo nam zależy, aby nieustannie naciskać i zbliżać się do czołówki.”

Wynik Haasa w Austrii przeniósł ich na siódme miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Obecnie znajdują się przed AlphaTauri i tracą tylko siedemnaście punktów do szóstej Alfy Romeo.

„Jeśli uda nam się utrzymać siódmą pozycję albo nawet skończyć na szóstej, byłoby bardzo miło” – przyznał Steiner.

„Myślę, że wszystko powyżej szóstego miejsca będzie bardzo trudne, ponieważ inne zespoły są naprawdę mocne i są trochę poza naszym zasięgiem.”

„Jeśli będziemy kontynuować, to co obecnie robimy, wierzę, że utrzymamy nasze miejsce, a może nawet wskoczymy wyżej, to jest nasz cel. Musimy też jednak uważać, aby nikt nas nie wyprzedził” – zakończył szef Haasa.