Steiner: Nie zamierzamy wprowadzać poprawek do pięciu kolejnych wyścigów

Kevin Magnussen - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Szef zespołu Haas przyznał, że skład z Kannapolis nie zamierza dodawać udoskonalonych komponentów do swojej tegorocznej konstrukcji aż do lipca, ponieważ zdaniem Guenthera Steinera VF-22 już teraz posiada zadowalające osiągi.

Od tego roku stawka królowej motorsportu rywalizuje pod limitem budżetowym wynoszącym sto czterdzieści milionów dolarów. Oznacza to, że koszty rozwoju muszą być bardziej precyzyjnie zarządzane w porównaniu z poprzednimi sezonami.

Haas nie wprowadził żadnych znaczących ulepszeń w początkowej części kampanii 2022. Szef zespołu Guenther Steiner wolałby, aby poprawki w konstrukcji amerykańskiej ekipy dostarczyły im zauważalny krok naprzód.

W minionych sezonach Barcelona tradycyjnie była miejscem, w którym zespoły przywoziły swoje pierwsze istotniejsze pakiety aktualizacji, jednak stajnia z Kannapolis nie zamierza tego robić. 57-latek wyjaśnił, że Haas wstrzymuje się z produkowaniem poprawek na kilka kolejnych wyścigów.

„Hiszpania jest oczywistym miejscem do wprowadzania ulepszeń i myślę, że wiele zespołów planuje je wtedy przywieźć” – powiedział Steiner. „Nie wiem, jaką różnicę zrobią w każdym samochodzie i co to będzie.”

„Postanowiliśmy poczekać trochę dłużej, ponieważ nadal uważam, że mamy osiągi w samochodzie nawet bez nich.”

„Mamy dobry pakiet ulepszeń na około cztery lub pięć wyścigów. Co do innych zespołów, nie wiem, co wprowadzą. Będę mógł powiedzieć o tym o wiele więcej w następny poniedziałek” – dodał.

Haas znalazł się w pierwszej dziesiątce na koniec wyścigu w trzech z czterech pierwszych rund za sprawą Kevina Magnussena. Amerykańskiej ekipie nie udało się jednak zdobyć punktów w Grand Prix Miami.

Przyznając, że wynik z USA pozostawiał wiele do życzenia, Włoch poparł dążenia swojego zespołu, jeśli chodzi o powrót do bardziej konkurencyjnej dyspozycji w weekend na torze pod Barceloną.

„To było dość rozczarowujące zarówno w kwalifikacjach, jak i w wyścigu, ale musimy być pozytywnie nastawieni. Samochód spisuje się dobrze, musimy tylko ustawić go w odpowiedni sposób i sprawdzić, czy opony będą zachowywały się prawidłowo.”

„W Miami odrabialiśmy pozycje do momentu pojawienia się samochodu bezpieczeństwa. Musimy skupić się na tym, że mamy dobrą maszynę i że zdobędziemy punkty” – podsumował Guenther Steiner.

Image: © Haas F1 / LAT Images