Steiner: Oczekuję od Micka występów na poziomie Leclerca

Mick Schumacher i Guenther Steiner - Haas F1 Team / © Haas F1

Guenther Steiner uważa, że poziom, który w swoim pierwszym sezonie zaprezentował Charles Leclerc, jest wyznacznikiem dla Micka Schumachera. Przyznał również, iż jego kierowcy będą potrzebowali trochę czasu, aby w pełni wyczuć tegoroczny bolid.

Charyzmatyczny Włoch w rozmowie z Bildem zakomunikował, że będzie oczekiwał od młodego Niemca dyspozycji na poziomie Charlesa Leclerca z czasów jego startów w Sauberze.

„W pierwszych wyścigach [Charles] nie był szybszy od swojego kolegi z zespołu. Jednak z każdym kolejnym występem jego pewność siebie była coraz większa, co automatycznie przekładało się na jego wyniki. Tego samego oczekuje od Micka w nadchodzącym sezonie” – stwierdził Steiner.

„Ogólnie rzecz biorąc fantastycznie jest zobaczyć ponownie w Formule 1 nazwisko Schumacher. Obserwując Micka mogę śmiało stwierdzić, że jest totalnym profesjonalistą, który dorastał w wyścigowej rodzinie. Jest również bardzo dobrze przygotowany pod względem technicznym. Jego dużym atutem jest także to, że potrafi się przyznać do aspektów, w których musi się jeszcze poprawić. To naprawdę świetny chłopak i dobrze zapowiadający się kierowca F1.”

51-latek dodał także, że jego podopieczni będą potrzebowali kilku wyścigów, aby w pełni przystosować się do nowego środowiska.

„Jestem przekonany, że ich aklimatyzacja przebiegnie dość sprawnie. Optymistyczny plan zakłada, że w drugiej połowie sezonu będziemy dysponować dwoma kierowcami, którzy będą w pełni gotowi do otwartej rywalizacji z resztą stawki.”

„Do 2022 roku powinni być w stanie udowodnić, do czego są zdolni. Naszym zadaniem jest wyszkolenie ich i zbudowanie samochodu, dzięki któremu będą mogli pokazać swoje umiejętności. Reszta leży po ich stronie” – zakończył.

Image: © Haas F1