Steiner: Prowadziliśmy wstępne rozmowy z Andrettim

Guenther Steiner - Uralkali Haas F1 Team / © Haas F1

Guenther Steiner potwierdził, że Michael Andretti kontaktował się z przedstawicielami Haasa w sprawie potencjalnego przejęcia amerykańskiej drużyny.

W ostatnich dniach pojawiło się sporo doniesień na temat rzekomych negocjacji pomiędzy zarządcami Saubera i Andrettim, który ma opowiadać się za zakupem 80% udziałów w szwajcarskim teamie za kwotę oscylującą w granicach 400 milionów dolarów.

Szef stajni z Kannapolis przyznał z kolei, że podobne rozmowy prowadzone były w przeszłości w kontekście ekipy Haasa. Włoch dodał jednak, że finalnie przeciwna strona negocjacji nigdy nie złożyła oficjalnej oferty kupna zespołu, przez co temat samoistnie upadł.

„Kilka razy rozmawiałem z Michaelem [Andrettim], ale nie miało to miejsca w ostatnim czasie. Nie wiem, jakie są jego aktualne zamiary. W amerykańskim środowisku wyścigowym każdy się zna i prowadziliśmy pewne rozmowy, aczkolwiek nie były one aż tak konkretne jak może się to wydawać” - powiedział Guenther Steiner.

56-latek zaznaczył także, że ewentualne wejście Andrettiego do F1 nie będzie w żadnym stopniu zagrożeniem dla drużyny Gene’a Haasa.

„Szczerze mówiąc, nie uważam, aby jakakolwiek nowa amerykańska ekipa mogła być dla nas realnym konkurentem. Nie mamy i nie będziemy mieć z tym żadnego problemu.”

Sam zainteresowany stwierdził również, że jego skład mógł wykonać o wiele lepszą robotę marketingową na rodzimym rynku sponsorskim.

„W mojej opinii nie wykorzystaliśmy amerykańskiego rynku sponsorskiego tak bardzo, jak powinniśmy. W przeciwnym wypadku obecność lokalnych firm byłaby u nas zdecydowanie większa” - kontynuował Steiner.

„Nikt nie puka przecież do naszych drzwi i nie mówi, „Chcemy zostać waszym partnerem, ponieważ jesteśmy z Ameryki", lub „Zamierzamy wspierać amerykańskiego zawodnika".”

„W tej grze nie ma magii i cokolwiek się nie wydarzy, nie pociągnie to za sobą zbyt wielu zmian. W tej chwili sporo się dzieje, ale my musimy się skupić wyłącznie na swoim podwórku.”

Image: © Uralkali Haas F1 Team