Steiner: To oczywiste, że samochód będzie wyglądać inaczej

Guenther Steiner - Uralkali Haas F1 Team / © Haas F1

Guenther Steiner przyznał, że zaprezentowane dziś grafiki bolidu VF-22 nie przedstawiają w stu procentach specyfikacji samochodu, który wyjedzie na tor podczas pierwszej tury zimowych testów w Barcelonie.

Stajnia z Kannapolis jako pierwsza postanowiła zdradzić nieco szczegółów na temat ich tegorocznej konstrukcji poprzez ujawnienie w piątek lekko zmodyfikowanego malowania.

Na opublikowanych grafikach pojawił się oczywiście samochód w specyfikacji na sezon 2022, jednakże jak zaznaczają sami zainteresowani, opublikowane materiały przedstawiają bolid z wczesnego etapu projektowania. Prezentacji finalnej koncepcji VF-22 możemy spodziewać się natomiast już za dwa tygodnie podczas testowych jazd w Montmelo, gdzie amerykański skład powinien ujawnić nieco większy zarys swojego wyścigowego pakietu szykowanego na Bahrajn.

„O tym jak bardzo fizyczna wersja będzie różniła się od dzisiejszych grafik, wszyscy przekonają się za dwa tygodnie w Barcelonie. Oczywistym jest, że wówczas samochód będzie wyglądał trochę inaczej. Nie mówimy, iż będzie wyglądał tak samo. Jest to jeden z etapów rozwoju i nie chcemy tego w żaden sposób definiować” - przyznał szef zespołu, Guenther Steiner.

„Pomiędzy testami a pierwszym Grand Prix nie planujemy wdrażać do konstrukcji zbyt wielu zmian. To zupełnie nowy samochód. Zawsze czuć pewną ekscytację, kiedy jako pierwszy pokazujesz swój projekt i następnie czekasz na ruch konkurentów.”

„Naszym głównym celem jest wykonanie solidnych testów i przejechanie wielu okrążeń. To jest nasz priorytet, ponieważ jeśli twój bolid jest niezawodny i możesz pokonywać kilometr za kilometrem, to automatycznie możesz się sporo nauczyć na temat nowej konstrukcji, jednocześnie rozwijając ją poprzez zdobyte na torze informacje. Dzięki temu można odnaleźć złoty środek w ustawieniach na pierwszy weekend sezonu w Bahrajnie.”

Image: © Haas F1