Steiner: W swoje dobre dni Grosjean był jednym z najlepszych kierowców

Guenther Steiner - Haas F1 Team / © Haas F1

Guenther Steiner uważa, że Romain Grosjean w swoich najlepszych latach należał do ścisłej czołówki kierowców F1. Dodał także, że jego częste błędy były wynikiem przekraczania limitów.

Francuz w ostatniej dekadzie zaliczył 179 wyścigów w Formule 1, gdzie dziesięciokrotnie kończył rywalizację w czołowej trójce. Z powodu mało reprezentatywnych wyników w ostatnim czasie, kierowca z Genewy stracił swoje miejsce w zespole Haas, a brak potencjalnych alternatyw sprawił, że Grosjean opuścił całkowicie elitarne grono zawodników królowej sportów motorowych wraz z zakończeniem zeszłorocznej kampanii mistrzostw świata.

Pomimo dość widocznej tendencji spadkowej w ostatnich latach, Steiner stanął w obronie swojego byłego podopiecznego.

„Na przestrzeni całej swojej kariery w F1 Romain był bardzo szybki. Gdy miał swój dobry dzień, to należał do ścisłej czołówki kierowców” – przyznał szef zespołu Haas w wywiadzie dla Autosportu.

„Czasami jednak naciskał zbyt mocno, w wyniku czego był bardzo podatny na popełnianie błędów. Gdy przekraczał limit, to automatycznie byliśmy tego świadkami.”

W rozmowie Steiner poruszył również kwestię początku współpracy z Grosjeanem.

„Najtrudniejsze w tamtym okresie było to, że kilka poprzednich zespołów, które wchodziły do tego sportu, po prostu nie dawało sobie rady. Romain miał wtedy pewne obawy, ale wytłumaczyłem mu wówczas, że nasza filozofia działania jest zgoła odmienna. Uwierzył w nas, a my w niego i uważam, że przez te wszystkie lata w pełni wywiązaliśmy się z każdej z naszych obietnic względem jego osoby.”

„Oczywiście ostatnie dwa sezony były dla nas trudne, ale taka sytuacja może przydarzyć się w każdym zespole. Spadek formy Haasa nie ma nic wspólnego z tym, że mamy dość niski staż. W 2019 roku naszym problemem były opony, a w ubiegłym sezonie cierpieliśmy z wielu różnych powodów, które były skutkiem ogólnoświatowej pandemii” – zakończył.

Image: © Haas F1