Steiner z wizytą w Warszawie. Współpraca na linii Orlen/Kubica - Haas coraz bliżej?

Steiner z wizytą w Warszawie. Współpraca na linii Orlen/Kubica - Haas coraz bliżej?

W ostatnich dniach w środowisku Formuły 1 i mediach przeplatane są informacje dotyczące ostatnich wydarzeń na linii Kubica – Williams oraz najbliższej przyszłości polskiego kierowcy. Według informacji dziennikarzy TVP Sport we wtorek w Warszawie pojawił się szef zespołu Haas Gunther Steiner.

W związku z obecną sytuacją w F1 i ograniczonymi możliwościami, Robert Kubica ubiega się w tym momencie o posadę kierowcy testowego/rozwojowego. W całej operacji duże znaczenie ma wsparcie PKN Orlen, który jest gotowy wyłożyć na stół sporą sumę pieniędzy, która powinna skusić niejeden zespół Formuły 1.

Dużo mówiło się o powiązaniach Roberta Kubicy z zespołem Racing Point. Przedstawiciele polskiego koncernu naftowego odbyli już nawet spotkania z przedstawicielami tego zespołu. W ostatnim czasie jednak plotki łączące polskiego kierowcę z Racing Point ucichły. Powód? Ekipa Haas. Szef zespołu Gunther Steiner wielokrotnie podkreślał, że jest zainteresowany usługami naszego rodaka, ale cały czas czeka na decyzję Roberta Kubicy w sprawie planów na przyszły sezon.

Oliwy do ognia dolali dziś dziennikarze TVP Sport, którzy poinformowali, że Gunther Steiner pojawił się wczoraj w stolicy naszego kraju, gdzie odbył spotkanie z przedstawicielami PKN Orlen. Rzecznik prasowy PKN Orlen poinformowała dziś, że Orlen prowadzi aktualnie rozmowy z kilkoma zespołami ze stawki Formuły 1. Możemy się domyślać, że chodzi tu o trzy zespoły Racing Point, McLaren oraz Haas. Z dotychczasowych informacji możemy wywnioskować, że negocjacje na linii Orlen – Haas są na najbardziej zaawansowanym poziomie. Zdaniem prezesa Daniela Obajtka oficjalny komunikat w sprawie sezonu 2020 pojawi się maksymalnie do dwóch miesięcy.

Celem dla Roberta Kubicy jest łączenie pracy w F1 ze startami w innej serii wyścigowej. Polak jest bardzo mocno łączony ze startami w popularnej serii DTM. W ostatnich dniach pojawiły się również pierwsze spekulacje, według których obecny kierowca Williamsa miałby powrócić do regularnych startów w rajdach. Opcji na sezon 2020 jak widać, nie brakuje, a decyzja ma zostać podjęta już wkrótce.