Steiner zgadza się z Schumacherem: Dwa lata w wyścigach to całkiem dobry czas

Guenther Steiner - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Szef zespołu Haas, Guenther Steiner, zgodził się ze zdaniem Micka Schumachera, który uważa, że młodzi kierowcy nie mają wystarczająco dużo czasu w Formule 1, aby się rozwijać.

Po dwóch latach jazdy dla amerykańskiej stajni Schumacher utracił swoje miejsce w F1. Jego drugi sezon w Formule 1 był naznaczony kolizjami i błędami, a wraz z upływem roku zespół z Kannapolis coraz bardziej zwiększał presję umieszczoną na jego barkach.

Niemca zastąpił jego rodak, Nico Hulkenberg, który wraca na stałe do stawki kierowców po raz pierwszy od 2019 roku.

Haas podkreślił, że doświadczenie 35-latka było kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o składzie kierowców na następny rok, ponieważ liczą na stabilną pozycję w środku stawki.

„Myślę, że ma rację” – powiedział Steiner o stwierdzeniu Schumachera. „Mam na myśli to, że dwa lata w wyścigach to całkiem dobry czas, jednak nie ma nic wcześniej. Z F2 przeskakujesz prosto do F1, do zawodów, ponieważ nie ma żadnych testów.”

„Całkowicie się zgadzam, a jak widać, wróciliśmy, aby zdobyć doświadczenie kierowcy, który nie był w samochodzie od trzech lat, a przynajmniej nie w pełnym wymiarze czasowym, tak to nazwijmy.”

Steiner podkreślił również, jakie ryzyko podejmuje McLaren z Oscarem Piastrim, ponieważ zdecydowali się podpisać kontrakt z mistrzem świata Formuły 2 z sezonu 2021, pomimo braku startów w 2022 roku.

„Tak naprawdę nie da się ocenić, jak duże ryzyko podejmujesz z młodymi kierowcami, przykładowo tak jak McLaren, biorąc Piastriego.”

„Ostatecznie nikt nie wie, jak dobry będzie w bolidzie F1. Był bardzo dobry w F3 i F2, ale to nie znaczy, że będzie tak w Formule 1.”

„Myślę, że nie nazwałbym tego problemem, jednak to jedna z tych rzeczy, aby określić, ile ryzyka chcesz podjąć, umieszczając nowicjusza w samochodzie.”

Image: © Haas F1 / LAT Images