Stewart: Verstappen poważnym zagrożeniem dla Hamiltona

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zespół Mercedes zdominował Formułę 1 w ostatnich latach, a po zdobyciu siedmiu tytułów mistrza świata, nadal jest nie do pokonania. W tym roku jednak Red Bull Racing jest bliżej niż kiedykolwiek, a doskonałe tempo może zapewnić ekipie z Milton Keynes walkę o tytuł w 2021 roku.

Wydaje się, że to Red Bull Racing dysponuje w tegorocznym sezonie szybszym samochodem, chociaż ostatecznie to ekipa Mercedes tryumfowała dotąd w trzech na cztery rozegrane rundy.

Dlatego Sir Jackie Stewart, legenda Formuły 1, uważa, że obecnie to skład z Brackley nadal dysponuje „najlepszym bolidem na torze”, a Red Bullowi nadal wiele brakuje, mimo talentu Verstappena.

Podczas występu w podkaście F1 Nation, dotyczącego Grand Prix Monako, trzykrotny mistrz świata mówił o przepaści między obiema ekipami, a presja jaką wywiera Verstappen na Hamiltona nie spowoduje, że ekipa z Milton Keynes gwałtownie zbliży się do Mercedesa.

„Myślę, że Verstappen może być dla niego [Hamiltona] poważnym zagrożeniem, ponieważ jeździ bardzo agresywnie i jest czołowym kierowcą wyścigowym” - powiedział Sir Jackie Stewart.

„Uważam, że Verstappen może być najszybszym kierowcą w Monako, jednak Mercedes to nadal najlepszy samochód na torze, przynoszący ogromne korzyści.”

Poproszony o wybór pomiędzy Verstappenem a Hamiltonem, Stewart wskazał na Holendra jako kandydata z największymi szansami na tryumf w Grand Prix Monako.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool