Stroll: Aston Martin powiedział jasno, że chce przedłużyć kontrakt z Vettelem

Sebastian Vettel - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Po ogłoszeniu przez Sebastiana Vettela wycofania się ze sportu po sezonie 2022, Lawrence Stroll i Mike Krack podzielili się swoimi komentarzami na temat odejścia Niemca i ich dotychczasowej współpracy.

Sebastian Vettel po latach walki o swój piąty tytuł mistrzowski z włoską ekipą opuścił Ferrari w 2020 roku i podpisał kontrakt z Aston Martinem. Po półtora roku współpracy i nienajlepszych wynikach brytyjskiej stajni, czterokrotny mistrz świata ogłosił, na dzień przed rozpoczęciem weekendu wyścigowego na Węgrzech, swój zamiar zakończenia kariery z końcem sezonu.

„Chcę podziękować Sebastianowi z całego serca za wspaniałą pracę, jaką wykonał dla Astona Martina przez ostatnie półtora roku” – powiedział Lawrence Stroll.

O potencjalnym odejściu Niemca na emeryturę spekulowano już od dłuższego czasu, jednak niedawne doniesienia z Astona Martina o toczących się rozmowach, dotyczących przedłużenia kontraktu Vettela, zdawały się zaprzeczać plotkom o odejściu czterokrotnego mistrza świata.

„Daliśmy mu jasno do zrozumienia, że chcemy, aby kontynuował współpracę z nami w przyszłym roku, ale zrobił to, co uważa za słuszne dla siebie i swojej rodziny, i oczywiście to szanujemy” - przyznał właściciel Astona Martina.

„Poprowadził dla nas kilka fantastycznych wyścigów, a za kulisami jego doświadczenie i wiedza, którymi dzielił się z naszymi inżynierami, były niezwykle cenne. Jest jednym z najlepszych w historii Formuły 1 i to był przywilej, że mogłem z nim pracować.”

„Będzie dla nas ścigał się aż do Grand Prix Abu Zabi w 2022 roku, które będzie jego trzysetnym startem w Grand Prix. Zrobimy mu wspaniałe pożegnanie.”

Komentarzem na temat odejścia Vettela podzielił się również szef ekipy i rodak wielokrotnego mistrza świata – Mike Krack.

„Sebastian jest znakomitym kierowcą – szybkim, inteligentnym i strategicznym – i oczywiście będziemy tęsknić za tymi cechami.”

„Wszyscy dużo się od niego nauczyliśmy, a wiedza, którą zdobyliśmy, pracując z nim, będzie nadal przynosić korzyści naszemu zespołowi jeszcze długo po jego odejściu.”

„Kiedy staniemy się w pełni konkurencyjni, a będziemy – jednym z architektów przyszłego sukcesu będzie Sebastian i zawsze będziemy mu za to wdzięczni” - podsumował Krack.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team