Stroll ma nadzieję na angaż Sergio Pereza w Red Bull Racing

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Lawrence Stroll, właściciel zespołu Racing Point, przyznał, że ma nadzieję, iż Sergio Perez znajdzie miejsce na sezon 2021, a jedynym odpowiednim wyborem będzie Red Bull Racing.

Zwycięstwo Pereza w Grand Prix Sakhiru uczyniło go pierwszym meksykańskim zawodnikiem od pięćdziesięciu lat, który stanął na najwyższym stopniu podium w Formule 1. Pomimo odniesionego sukcesu kierowca z Guadalajary opuści ekipę z Silverstone, aby zrobić miejsce dla Sebastiana Vettela.

Perez w ostatnich trzech wyścigach obecnej kampanii aż dwukrotnie stawał na podium i plasuje się na czwartej pozycji w klasyfikacji kierowców, jednak na sezon 2021 nadal nie posiada kontraktu i może zabraknąć go w stawce.

Jedyną szansą na angaż dla Meksykanina jest zespół Red Bull Racing, który do chwili obecnej nie poinformował, kto będzie jeździł u boku Maxa Verstappena. Skład z Milton Keynes rozważa kontynuowanie współpracy z Alexem Albonem lub wybór kierowcy spoza rodziny Red Bulla.

"Checo był fantastycznym atutem dla tego zespołu na długo przed moim przybyciem" – powiedział dla Sky Sports Lawrence Stroll.

"Z całą pewnością udowadnia w każdy weekend, że zasługuje na to, aby w przyszłym roku znaleźć się w aucie i mam nadzieję, że będzie w Red Bullu."

Otwarcie Sergio Pereza wsparł także szef ekipy Racing Point, Otmar Szafnauer, który zaznaczył, że Meksykanin zasługuje na miejsce w królowej sportów motorowych.

"Absolutnie zasługuje na to, by być w Formule 1" – przyznał Amerykanin. – "Wykonał świetną robotę w niedzielę i taką samą wykonuje przez cały sezon. Zdecydowanie zasługuje na miejsce na starcie."

Image: © BWT Racing Point F1 Team