Stroll: Sezon 2020 udowodnił mi, że mogę osiągnąć sukces w F1

Lance Stroll - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Lance Stroll przyznał, że ubiegłoroczna kampania mistrzostw świata udowodniła mu, iż jest w stanie odnieść sukces w F1, jeżeli ma do dyspozycji odpowiedni sprzęt.

Kanadyjczyk, który od początku swojej kariery w F1 zmaga się z krytyką ze strony środowiska, udowodnił w minionym sezonie, że jest kierowcą z dużym potencjałem. Oprócz zdobycia dwóch miejsc na podium, Stroll popisał się także świetnym wyczuciem samochodu w Turcji, dzięki czemu wygrał swoje pierwsze w karierze kwalifikacje.

Jak sam stwierdził, zeszłoroczne zmagania były dla niego przełomowe za sprawą świetnego bolidu.

„W ubiegłym sezonie bardzo dużo sobie udowodniłem” – powiedział Stroll w rozmowie dla Motorsportu.

„Odpowiedziałem sobie na wiele pytań, które nurtowały mnie przez kilka ostatnich sezonów, zanim usiadłem w samochodzie, który ma naprawdę dobre osiągi.”

„Czy jestem w stanie osiągać dobre wyniki? Skończyć wyścig na czele stawki? Czy mogę zakwalifikować się w pierwszym rzędzie? Po prostu nie mogłem tego wówczas wiedzieć. Bardzo często nie skupiałem się jednak na wynikach, ale na zastanawianiu się, jak to wszystko wyglądałoby, gdybym miał konkurencyjny bolid.”

„Nie wiedziałem tego, dopóki nie usiadłem w naszym zeszłorocznym aucie. Wtedy zdałem sobie sprawę, jak wielka jest różnica i jak bardzo mogę poprawić moją jazdę prowadząc dobry samochód.”

„Jedną z jego największych zalet jest to, że pozwala kierowcy wydobyć z siebie maksimum możliwości. Jest o wiele pewniejszy w prowadzeniu, pozwala agresywniej wchodzić w zakręty i znacznie bardziej naciskać.”

„Jako kierowcy tego właśnie oczekujemy. Słaby bolid odbiera pewność siebie i nie pozwala naciskać, a to wszystko ma duży wpływ na zawodnika.”

Image: © BWT Racing Point F1 Team