Świetny wyścig dla kierowców Renault. Monza szansą na potencjalne podium

Esteban Ocon i Daniel Ricciardo - Renault DP World F1 Team / © Renault Sport

Kierowcy zespołu Renault przejechali znakomity wyścig o GP Belgii i ukończyli zmagania w czołowej piątce najlepszych zawodników. Obecne bardzo dobre osiągi konstrukcji R.S.20 mogą dać o sobie znać kolejny raz już w przyszły weekend, podczas zmagań na torze Monza, gdzie Renault ma realne szanse powalczyć o miejsce na podium.

Zespół Renault od dłuższego czasu bardzo dobrze czuje się na torach, gdzie pierwsze skrzypce odgrywa wydajność jednostki napędowej. Zeszłoroczne wyścig w Kanadzie i Włoszech są tego dobitnym przykładem, a tegoroczny postęp konstrukcji R.S.20 umożliwił wywiezienie z toru Spa-Francorchamps aż 23 punktów (wliczony dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie Daniela Ricciardo), co jest rekordem dla francuskiego zespołu w F1.

Daniel Ricciardo po zakończeniu rywalizacji nie krył swojego wielkiego zadowolenia z uzyskanego rezultatu.

"To był niesamowity wyścig, którego przebieg umożliwił nam, zdobycie dużej ilości punktów" - przyznał Daniel Ricciardo.

"Nasze tempo od samego początku rywalizacji było bardzo dobre, a ukończenie zmagań na czwartej lokacie, to bardzo mocny wynik. Minęło sporo czasu, od kiedy byłem autorem najszybszego okrążenia w wyścigu, więc ten fakt również mnie bardzo cieszy. Mój inżynier przekazał mi przez radio, jaki jest obecnie najlepszy rezultat w wyścigu i pomyślałem, że będę w stanie go poprawić. Docelowe okrążenie wyszło bardzo dobrze. Wykorzystałem pełen potencjał mojego bolidu i zdobyłem dodatkowy punkt. Mam nieodparte wrażenie, że ten przejazd był minimalnie lepszy niż moje wczorajsze najlepsze kółko z kwalifikacji."

"Teraz przed nami wyścig na torze Monza, gdzie w zeszłym roku czuliśmy się bardzo dobrze. Zobaczymy, jak będzie tym razem, ale udajemy się tam z bojowym nastawieniem i dużą pewnością siebie" - podsumował kierowca Renault.

Esteban Ocon przed weekendem otrzymał świeżą jednostkę napędową, której potencjał zamienił na piątą lokatę w GP Belgii.

"Piąte miejsce należało dziś do mnie i jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że udało mi się je zdobyć po walce na ostatnim okrążeniu" - powiedział Esteban Ocon.

"Ukończenie rywalizacji na czwartym i piątym miejscu, to fantastyczny wynik i nagroda dla całego naszego zespołu. Przez cały weekend byliśmy bardzo szybcy i walczyliśmy z czołówką. Rywalizacja w niedzielę była całkiem niezła. Na starcie złapałem Alexa Albona, ale potem po złym postoju straciłem pozycję. W późniejszej fazie wyścigu musiałem nadrabiać stracony czas, który skutecznie odrobiłem i mogłem odzyskać straconą pozycję."

"Jestem bardzo zadowolony, że nasz bolid radzi sobie bardzo dobrze na takich torach, co jest bardzo optymistycznym prognostykiem na przyszłość. Przed nami teraz GP Włoch na torze Monza, gdzie kolejny raz możemy powalczyć o bardzo dobre punkty" - zakończył Francuz.

Image: © Renault Sport