Świetny wyścig w wykonaniu kierowców Renault

Daniel Ricciardo i Esteban Ocon - Renault DP World F1 Team / © Renault Sport

Kierowcy zespołu z Enstone od samego początku weekendu prezentowali bardzo reprezentatywne tempo, zarówno na krótkich, jak i długich przejazdach. Niedzielne zmagania na torze Silverstone potwierdziły świetną dyspozycję bolidów Renault, które przy odrobinie szczęścia ukończyły rywalizacje w górnych rejonach stawki.

Daniel Ricciardo, który ukończył pierwszy wyścig na torze Silverstone tuż za podium, nie krył swojego wielkiego zadowolenia z uzyskanego rezultatu. Australijczyk zaznaczył również, że niedzielna rywalizacja była niesamowicie szalona i wymagająca dla niego oraz jego bolidu.

Kierowca z Perth mógł wywalczyć w niedziele pierwsze podium w barwach zespołu Renault, ale ostatecznie do trzeciej lokaty stracił około jednej sekundy.

"To był niesamowicie szalony wyścig, a ukończenie go na czwartej pozycji jest czymś fantastycznym" - przyznał Daniel Ricciardo.

"Mój start wyszedł bardzo dobrze. Momentalnie przebiłem się na szóstą pozycję i od samego początku prezentowałem bardzo przyzwoite tempo. Podczas restartu byłem blisko Carlosa Sainza, ale ostatecznie nie zdołałem go wyprzedzić, a mój moment słabości momentalnie wykorzystał Lando Norris, co było dla mnie wówczas bardzo frustrujące. Los jednak z czasem się do mnie uśmiechnął i pozwolił mi odzyskać straconą pozycję ze sporą nawiązką."

"Końcówka wyścigu była szalona. Moje tempo było naprawdę dobre, co pozwoliło mi zbliżyć się do Lando Norrisa, którego momentalnie mogłem wyprzedzić. Chwilę później sporych problemów doświadczył Carlos Sainz, co premiowało mnie o kolejną pozycję wzwyż. Z każdym kolejnym okrążeniem bolid Charlesa Leclerca był coraz bliżej, ale ostatecznie do bezpośredniej walki o podium zabrakło dosłownie kilku okrążeń."

"Trochę żałuję utraconej szansy na ukończenie wyścigu w czołowej trójce, ale w przyszły weekend będę miał kolejną szansę" - podsumował Australijczyk.

Ukończenie wyścigu na szóstej pozycji było również wielkim sukcesem dla Estebana Ocona, który powrócił w tym sezonie do najwyższej kategorii wyścigowej, po rocznej wymuszonej przerwie.

"Jestem bardzo zadowolony z ukończenia wyścigu na szóstej pozycji" - stwierdził na gorąco Francuz.

"Od samego początku wyścig układał się dla mnie bardzo dobrze. Moje tempo było bardzo dobre, co umożliwiło mi stoczenie kilku bardzo fajnych pojedynków z rywalami. Tor Silverstone udowodnił, że nasz bolid ma spory potencjał zwłaszcza w tempie wyścigowym."

"Czułem się naprawdę niesamowicie przez cały dystans. To był naprawdę mocny weekend w wykonaniu naszego zespołu. To nagroda dla wszystkich naszych pracowników, którzy w ostatnich dniach ciężko pracowali nad rozwojem naszej konstrukcji. Odbyliśmy wiele rozmów z inżynierami, które przyniosły zamierzony efekt."

_"Kluczem będzie dla nas teraz poprawa tempa kwalifikacyjnego, co umożliwi nam regularne kończenie zmagań na tak wysokich pozycjach. Już nie mogę doczekać się kolejnego weekendu, gdzie mam nadzieje powtórzymy niedzielny sukces - zakończył Esteban Ocon.

Image: © Renault Sport