Szafnauer: Celem Vettela jest pozostanie naszym kierowcą

Otmar Szafnauer - Aston Martin F1 Team / © Aston Martin F1 Team

Szef Astona Martina definitywnie zdementował ostatnie doniesienia, według których z ich składu miałby wypaść Sebastian Vettel, nadal pozostający bez kontraktu na sezon 2022.

W ostatnich dniach w środowisku F1 zrobiło się dość głośno wokół czterokrotnego mistrza świata, który rzekomo ma obecnie rozważać zakończenie kariery po tegorocznej kampanii.

 Serwis AMuS przekazał niedawno informację, iż Lawrence Stroll był zainteresowany przejęciem Fernando Alonso, zanim ten przedłużył swoją obecną umowę z zespołem Alpine.

Podczas minionego weekendu na Monzy z brytyjską stajnią łączeni byli natomiast Daniel Ricciardo oraz Robert Kubica, który jednak podczas spotkania z dziennikarzami ukrócił ten wątek.

Otmar Szafnauer potwierdził z kolei, że Sebastian Vettel pozostanie w ich składzie, a oficjalnego potwierdzenia w tej sprawie możemy spodziewać się na przestrzeni kilku najbliższych dni.

„Medialne doniesienia na temat rozmów z Sebastianem są nieprawdziwe. Oczywiście nie mamy przygotowanego planu B, ale on także nie ma furtki awaryjnej. Możecie go osobiście o to spytać i na pewno powie wam, że jego celem jest pozostanie w naszych szeregach" - przyznał Amerykanin.

„Aktualnie staramy się dograć ostatnie szczegóły. Niebawem powinniśmy sfinalizować pozostałe drobne kwestie i chcemy to zrobić jeszcze przed wygaśnięciem pozostałych opcji. Jeżeli mielibyśmy, chociaż najmniejsze wątpliwości w tej sprawie, to rozpoczęlibyśmy stosowne rozmowy już w lipcu, gdy wszyscy w padoku mówi o wolnych fotelach w Alfie i Williamsie."

Image: © Aston Martin F1 Team