Szafnauer liczy na kilka zwycięstw Astona Martina w nadchodzącej kampanii

Otmar Szafnauer - Aston Martin F1 Team / © Aston Martin F1 Team

Sezon 2020 okazał się niezwykle udany dla ekipy Otmara Szafnauera, który mocno wierzy w scenariusz, według którego jego kierowcy w tym roku będą w stanie odnieść kilka zwycięstw.

Stajnia z Silverstone ukończyła zeszłoroczne zmagania na czwartym miejscu w klasyfikacji konstruktorów, zaledwie siedem punktów za McLarenem, a głównym wydarzeniem sezonu było zwycięstwo Sergio Pereza na torze Sakhir.

Lawrence Stroll otworzy jednak w kampanii 2021 zupełnie nowy rozdział wraz z nową marką, jaką jest Aston Martin, i przy wsparciu czterokrotnego mistrza świata, Sebastiana Vettela, który ma pomóc wywindować cały skład na nowy, wyższy poziom.

Otmar Szafnauer wierzy, że zespół będzie w wystarczającej formie, aby odnosić zwycięstwa w nadchodzącym sezonie.

„Chcemy rozpocząć sezon tak, jak poprzedni” – powiedział Szafnauer w rozmowie z Auto Motor und Sport. „Mieliśmy trzeci najszybszy samochód w stawce przez długi czas, ale zajęliśmy zaledwie czwarte miejsce, za McLarenem.”

„Mieliśmy pecha. Potrzebujemy konsekwencji w zdobywaniu punktów i jeśli będziemy w stanie to zrobić, możemy zająć trzecie miejsce.”

„Myślę, że powinniśmy szybko wyjść z pozycji startowej i zacząć walczyć o miejsca na podium. Jeśli sprawy pójdą we właściwym dla nas kierunku, jak miało to miejsce w Bahrajnie czy Turcji, powinniśmy być w stanie ustawić samochód na pole position i mieć szansę na kilka zwycięstw.”

Image: © Aston Martin F1 Team