Szafnauer: Naszą ambicją jest podjęcie walki z Red Bullem i Mercedesem

Otmar Szafnauer - Aston Martin F1 Team / © Aston Martin F1 Team

Szef zespołu Aston Martin, Otmar Szafnauer, uważa, że brytyjska ekipa będzie musiała w nadchodzącej kampanii zmierzyć się z kilkoma silnymi rywalami, w tym także z Ferrari, które może powrócić do wysokiej konkurencyjności.

Stajnia z Silverstone w zeszłym roku (wtedy jako Racing Point) przegrała walkę o trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów z McLarenem o zaledwie siedem punktów. Szafnauer spodziewa się w tym sezonie kolejnej wyrównanej walki z zespołem z Woking, jednocześnie dodając, że do wysokiej formy może powrócić również skład z Maranello.

„Myślę, że byłoby to nierozsądne posunięcie, gdybyśmy nie martwili się o formę naszych rywali i patrzyli tylko przed siebie” – powiedział szef Astona Martina.

„Konkurencyjność w środku pola stale rośnie. Ferrari nie będzie przecież ciągle na szóstym miejscu i w końcu będzie zajmować wyższe pozycje.”

„Dla nas dużym wyzwaniem będzie skończyć ten sezon na wysokiej lokacie. McLaren pokonał nas w zeszłym roku, a w dobrej predyspozycji jest też zespół Alpine.”

„Chcemy także przyjrzeć się lepszym ekipom. Naszą ambicją jest zbliżyć się do Mercedesa i Red Bulla” – dodaje Szafnauer.

Zdaniem 56-latka, dobry występ w Bahrajnie, podobny do tego z poprzedniego sezonu, stanowiłby udany początek kampanii.

„Bolid jest kompletnie inny. Tak więc dla nas sukcesem byłby początek sezonu, podobny do końcówki zeszłego. Wtedy byliśmy bardzo konkurencyjni.”

„Niestety mieliśmy kilka awarii silnika, przez co nie uzyskaliśmy wszystkich danych, które mogliśmy zdobyć ze sprawnego samochodu.”

„Jeśli uda się uzyskać podobne osiągi do tych z końcówki poprzedniej kampanii, to będzie dla nas dobry początek. Naszym celem jest regularnie i konsekwentnie zdobywać punkty” – podsumował.

Image: © Aston Martin F1 Team