Szafnauer: Świetnie jest móc znów współpracować z Estebanem

Esteban Ocon - BWT Alpine F1 Team / © Alpine F1

Nowy szef zespołu BWT Alpine F1 Team, Otmar Szafnauer, jest zachwycony wznowieniem współpracy z Estebanem Oconem, jak również rozpoczęciem pracy z Fernando Alonso przed oczekiwanym przez wielu sezonem 2022.

Szafnauer nadzorował rozwój Ocona w Force India przez dwa sezony, w 2017 i 2018 roku, kiedy Francuz ścigał się u boku Sergio Pereza. Para ponownie zjednoczyła się za sprawą zespołu Alpine.

Były zarządzający ekipą Aston Martin twierdzi, iż jego utalentowany były protegowany niewiele się zmienił od czasu spędzonego wspólnie w zespole z Silverstone.

„Znam Estebana bardzo dobrze z jego dwóch sezonów w Force India” – powiedział. „Wtedy był młody, niezwykle utalentowany i bardzo szybki na torze. W rzeczywistości niewiele się od tego czasu zmieniło.”

„Jego talent jest wyraźnie widoczny i byłem bardzo szczęśliwy i dumny, widząc, jak zdobywa swoje pierwsze zwycięstwo w Grand Prix w zeszłym sezonie. Wspaniale jest ponownie współpracować z Estebanem, ponieważ mam już z nim dobre relacje.”

Jeśli chodzi o Alonso, Amerykanin rumuńskiego pochodzenia, nie posiada na ten moment bardzo bliskich zażyłości z dwukrotnym mistrzem świata, jednak doskonale zdaje sobie sprawę z zalet, jakie niewątpliwie posiada hiszpański kierowca.

„Wszyscy znają wyjątkowe cechy Fernando. Jego doświadczenie jest nieocenione. Jestem przekonany, że nasz skład zespołu jest jednym z najsilniejszych w stawce. Praca z legendą sportów motorowych i Estebanem będzie niezwykle przyjemna” – dodał.

Otwierając nowy rozdział w swojej długiej karierze w Formule 1 jako dyrektor zespołu, Szafnauer postanawia wnieść do Enstone swój sposób przywództwa i doświadczenie, aby pomóc francuskiej stajni awansować w hierarchii.

„Umiejętności przywódcze mają kluczowe znaczenie dla sukcesu każdej firmy, czy to w Formule 1, czy w jakimkolwiek innym biznesie. Nigdy nie jest to łatwe zadanie, ale to właśnie sprawia, że to wyzwanie jest tak ekscytujące” – stwierdził 57-latek.

„Jestem głęboko wierzący w pasję, pracę zespołową i szacunek dla jednostki. Musimy z pasją podchodzić do tego, co robimy, bez względu na cel. Kluczem do sukcesu składu o wysokich osiągach jest i zawsze będzie praca zespołowa.”

„Będziemy kontrolować to, co jesteśmy w stanie kontrolować oraz cieszyć się wyścigami, ponieważ po to właśnie tu jesteśmy. Dzięki tej pasji i pracy zespołowej wiem, że nadejdzie sukces” – podsumował szef francuskiej ekipy.

Image: © Alpine F1